Miksi joku PHZ julkaisee saman työpaikkailmoituksen uudestaan ja uudestaan? Haetaan paria PHP-koodaajaa ja aina sama ilmoitus. Onko feikkihaku?
PHZ joku, onko tietoa?
3
520
Vastaukset
- Perzeitä
Ei taida olla ainoa firma, joka tätä harrastaa. Taitaa heillä olla mennyt joku homma kilpailijoille.
Jos tuo yritys on vain välittäjä, niin vain keräilee nimiä kortistoon, jos sattuisi joku asiakas sitten myöhemmin kyselemään sopivaa työvoimaa. En viitsi nyt tarkistaa, mikä firma on, mutta yleisesti ottaen tuollaista esiintyy.- PaHaPaikka
Tai eivät löydä ketään, joka vielä haluaisi tehdä PHP:lla jotain. Sen ajat meni jo. Kaikki tekevät nykyisin JS:llä ja Pythonilla, jos ei ole Javasaurus.
- PythonPHPJavaScript
Oikeasti PHP:stä päästään eroon suunnilleen yhtä nopeasti kuin COBOLista. Valitettavasti, kun alkaa sotku kypsyttämään. JavaScript taas ei ole mitenkään parempi kieli kuin PHP, valitettavasti se syöpä on vielä sitkeämmin frontendissä kuin PHP backendissä. Ja hyvää onnea sen Node-backendin ylläpitämisen kanssa.
Python on tietenkin oikeasti hyvä kieli. Pääsiskin taas käyttämään sitä jossain projektissa josta saa rahaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site525890Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714615Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464362SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229Mikset pidä yhteyttä?
Miksi et? Ei sun ois tarvinnut sanoa niin tarkoittamatta. Särit mun sydämen. Sinun pitäis jo tietää paremmin.61010