Pöljä pelkäsi pöllöä

Heh heh......kylläpä nuo metsästäjäeinarit sitten aina vaan osaavat yllättää pelkuruudellaan. Pikku suttahan on kautta aikojen pelätty hysteerisesti paskat housussa, mutta että pöllökin saa tollon pasmat sekaisin ja mielipuolisen hysteeriseksi. Voiko tämän raukempaa reppanaa olla enää olemassakaan, he he.....:

https://m.iltalehti.fi/kotimaa/201804102200867022_u0.shtml

18

464

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ViheliäistäSakkia

      Oikeuden tuomiot kertovat millaista viheliäisintä p.sakka hupimetsästäjät ovat. Nämä hyypiöt pitäisi tuomita ehdottomiin vankeusrangaistuksiin ja korvaustason tulisi olla ennelta ehkäisevä ja p. sakin valvonta- ja tuomitsemiskustannukset kattavia. Nyt veronmaksjat jotutuvat kustantamaan tukiaispelleiden kurinpitokustannukset.

      • Se_on

        "tukiaispellejen", ei "pelleiden". Opettele edes kirjoittamaan kunnolla, vaikka ajatustenjuoksusi ei kovin kehuttava olekaan. Sinulta ei edes solvaaminen onnistu kunnolla.


      • 24tgseazgzsfgze

        No tuossapa jälleen yksi kelpo osoitus metsästyksen vastustajien sivistyksen tasosta!

        Luku- ja kirjoitustaito on jossain peruskoulun alaluokkalaisten tasolla (tai vähän jopa huonompi) ja asioihin suhtaudutaan vahvan tunteen johdattamana, vailla pienintäkään tietoa asioiden todellisesta tilasta.

        Mutta paasaus ja julistaminen on kaikesta huolimatta vahvaa.

        Hohhoijaa!!

        Ja pahimmillaan näilläkin ääliöillä on oikeus äänestää vaaleissa!!


      • Tukiaispellet
        Se_on kirjoitti:

        "tukiaispellejen", ei "pelleiden". Opettele edes kirjoittamaan kunnolla, vaikka ajatustenjuoksusi ei kovin kehuttava olekaan. Sinulta ei edes solvaaminen onnistu kunnolla.

        Mainiota, että tukiaispelle osaa monikon genetiivin. Sille onkin käyttöä huvimetsästäjien keskuudessa.


    • Voi_olla

      Sinä.

    • aew4geawrvae

      Kaikkien suurien raukkareppanoiden äitihän on tiedossamme.

      Ai kukako?

      No tietenkin ystävämme susianaali.

      Ei voi kun ihmetellä, minkä vuoksi kyseinen pöhelöääliö ei voi ymmärtää, että haittaeläinten poistamisten taustalla ei ole muita syitä, kuin kiusaantuminen kulloinkin kyseessä olevan otuksen henkilölle, ihmisryhmälle tai kotieläimille aiheuttamiin häiriöihin.

      Toiminta on aivan vastaavaa, kuin tilanteessa, jossa susianaali itse läpsäyttää hengiltä ihollaan kävelevän ja vertaan imemään pyrkivän hyttysen. Hävetköön siis syvästi, mokoma hyttyspelkuri!!

      Nyt puheena olleessa tapauksessa haittaeläin sattui olemaan pöllö, jonka hyökkäyksistä uutisen henkilö kiusaantui ja päätti lopettaa ne tehokkaimmin sillä hetkellä käytettävissään olevin keinoin, eli haulikolla.

      Touhun valitettavana seurauksena pöllö menetti ainoansa, mutta fiksummalla pesimiskohteen valinnalla kenelläkään ei olisi ollut mitään ongelmia.

      Mitäs teki pöllöpolo pesänsä ja poikaset väärään paikkaan. Olkoon tapahtunut opiksi kaikille pöllöille ja eritoten kaikkien suurien ääliöiden äidille ja tollolle susianaalille!!

      • Heh heh...juurikin näin. Jos "kiusaantumista" aiheuttaa vaikkapa liiallisesta viinankäytöstä motkottava vaimo, niin metsästäjätaukillahan on monesti tapana täräyttää haulikolla päin näköä. Sitten apinahuulet lerpallaan ihmetellään kun tuomio tulee. Metsästäjätutkintohan on suoritettu ja aseluvat kunnossa.


      • No_laitahan_taas
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh...juurikin näin. Jos "kiusaantumista" aiheuttaa vaikkapa liiallisesta viinankäytöstä motkottava vaimo, niin metsästäjätaukillahan on monesti tapana täräyttää haulikolla päin näköä. Sitten apinahuulet lerpallaan ihmetellään kun tuomio tulee. Metsästäjätutkintohan on suoritettu ja aseluvat kunnossa.

        niitä linkkejä, kun kerran "monesti" näin tapahtuu. Vai loppuiko jo "paukut" ???
        Vaikka tyhjän lätisijäksihän sinut on jo todistettu, mutta todistan sen taas.


      • Heh heh, luuletkos pöljä, jotta minä minään linkkiautomaattina tyhmälle pallinaamalle toimisin. Mutta yhden linkin toki voin laittaa. Siinä on peili, katsoppas siitä naamaasi.


      • Heh heh.....tämän näköisenä sutta pelkäät.


      • 3w4ae5rhte4w
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh...juurikin näin. Jos "kiusaantumista" aiheuttaa vaikkapa liiallisesta viinankäytöstä motkottava vaimo, niin metsästäjätaukillahan on monesti tapana täräyttää haulikolla päin näköä. Sitten apinahuulet lerpallaan ihmetellään kun tuomio tulee. Metsästäjätutkintohan on suoritettu ja aseluvat kunnossa.

        No jopas nyt taas!

        Ne muut huulet kuin apinahuuletko ne on suoli24 ylläpidolle noin arka paikka?

        Vai niiden lörpällään oleminen metsästäjien vaimoilla?

        Vai sekö, että susianaali on pelkkä räksyttävä pentu?


      • heh_heh_heh
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh, luuletkos pöljä, jotta minä minään linkkiautomaattina tyhmälle pallinaamalle toimisin. Mutta yhden linkin toki voin laittaa. Siinä on peili, katsoppas siitä naamaasi.

        No tosiaan on vaikea linkkejä esittää, kun niitä ei ole.
        Heh heh heh heh.

        Siitä naamasta vielä sen verran, että sinä sysilysti olisit aivan ihanteellinen potilas kenelle kirurgille tahansa:

        - Täysin selkärangaton
        - Täysin aivoton
        - Lihaksia ainoastaan kielessä ja peräaukon sulkijassa.
        - Sydäntä korkeintaan puolikas
        - Kukaan ei kaipaa, jos leikkaus menee vituilleen
        - Pää ja perse vaihtokelpoiset keskenään. => Siis kokosi sen miten tahansa, niin ulkonäkö tai älykkyys ei muutu miksikään.


    • outoakäytöstä

      Tätä olen usein kummeksinut. Kuinka usein kuuleekaan kommentin, suuttuneelta, ei aseen omistajalta, että "se ja se tyyppi pitäisi ampua". Ihmettelen aseetomien tappamisvimmaa.

    • pöllöpääköolet

      Pöllö sai sitä tilasikin, mitäs meni rauhallista ihmistä hätyyttelemään ja käymään päälle, ei semmonen peli vetele? Pitäähän ihmistenkin saada kulkea rauhassa niin, ettei joku aina ole jossain käymässä kimpuun?

      • Heh heh....no mitä noille hysteerisille, sutta pelkääville maalaistollukoille tekisi kun ne vinkumisellaan ja märinällään häiritsevät fiksua, kuten minua.


      • 4tgasezwsfxdfgvdf
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh....no mitä noille hysteerisille, sutta pelkääville maalaistollukoille tekisi kun ne vinkumisellaan ja märinällään häiritsevät fiksua, kuten minua.

        HEHHEE, HEH!! NYTHÄN SINÄ VASTA VITSIN MURJAISIT!!

        Fiksu ja susianaali mainittu samassa virkkeessä!! Siinäpä vasta päivän pläjäys!

        Susianaalin kaikki viestit voi helposti tiivistää kolmeen pääkohtaan, joiden toistamista ystävämme anaali jaksaa jatkaa vaikka aina maailman tappiin asti:
        * metsästäjät pelkäävät susia
        * metsästäjät juovat viinaa
        * metsästäjät ovat tyhmiä

        Itse kukin miettiköön, minkälaista suurta neroutta noinkin yksinkertaisten asioiden jatkuva jauhaminen suoli24-forumilla henkilöltä vaatii.

        Hmmmmmm............


      • AnnaSairaanOlla
        4tgasezwsfxdfgvdf kirjoitti:

        HEHHEE, HEH!! NYTHÄN SINÄ VASTA VITSIN MURJAISIT!!

        Fiksu ja susianaali mainittu samassa virkkeessä!! Siinäpä vasta päivän pläjäys!

        Susianaalin kaikki viestit voi helposti tiivistää kolmeen pääkohtaan, joiden toistamista ystävämme anaali jaksaa jatkaa vaikka aina maailman tappiin asti:
        * metsästäjät pelkäävät susia
        * metsästäjät juovat viinaa
        * metsästäjät ovat tyhmiä

        Itse kukin miettiköön, minkälaista suurta neroutta noinkin yksinkertaisten asioiden jatkuva jauhaminen suoli24-forumilla henkilöltä vaatii.

        Hmmmmmm............

        Koita ymmärtää että hän on mielenterveyspotilas. Tuollaista se resurssipula ja avohoito saa aikaan. Mieti vaikka joku asia maailmassa josta sinä itse et pidä.
        Olkoon vaikka postimerkkien keräily. Jos keskität kaiken elämäsi energian, vihan, angstin siihen että solvaat vuosikausia päivästä toiseen kaikkia postimerkkien keräilijöitä, etsit kaikki negatiiviset uutiset postimerkkeilystä netistä jne niin jokainen ymmärtää että ajan kanssa se käy rankasti mielenterveyden päälle ja seuraava vaihe on vain suljettu osasto.


    • laukkuryssä

      Pysy susianalyytikko pois metsästä. Kun kerran pöllökin sua noin pelottaa, että se pelkosi oikein uutisaiheena mainitaan, niin pysy vaan äitisi helmoissa turvassa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      230
      3272
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      355
      2933
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      14
      1957
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1748
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1642
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1483
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1446
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      462
      1360
    10. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1330
    Aihe