Pöljä pelkäsi pöllöä

Heh heh......kylläpä nuo metsästäjäeinarit sitten aina vaan osaavat yllättää pelkuruudellaan. Pikku suttahan on kautta aikojen pelätty hysteerisesti paskat housussa, mutta että pöllökin saa tollon pasmat sekaisin ja mielipuolisen hysteeriseksi. Voiko tämän raukempaa reppanaa olla enää olemassakaan, he he.....:

https://m.iltalehti.fi/kotimaa/201804102200867022_u0.shtml

18

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ViheliäistäSakkia

      Oikeuden tuomiot kertovat millaista viheliäisintä p.sakka hupimetsästäjät ovat. Nämä hyypiöt pitäisi tuomita ehdottomiin vankeusrangaistuksiin ja korvaustason tulisi olla ennelta ehkäisevä ja p. sakin valvonta- ja tuomitsemiskustannukset kattavia. Nyt veronmaksjat jotutuvat kustantamaan tukiaispelleiden kurinpitokustannukset.

      • Se_on

        "tukiaispellejen", ei "pelleiden". Opettele edes kirjoittamaan kunnolla, vaikka ajatustenjuoksusi ei kovin kehuttava olekaan. Sinulta ei edes solvaaminen onnistu kunnolla.


      • 24tgseazgzsfgze

        No tuossapa jälleen yksi kelpo osoitus metsästyksen vastustajien sivistyksen tasosta!

        Luku- ja kirjoitustaito on jossain peruskoulun alaluokkalaisten tasolla (tai vähän jopa huonompi) ja asioihin suhtaudutaan vahvan tunteen johdattamana, vailla pienintäkään tietoa asioiden todellisesta tilasta.

        Mutta paasaus ja julistaminen on kaikesta huolimatta vahvaa.

        Hohhoijaa!!

        Ja pahimmillaan näilläkin ääliöillä on oikeus äänestää vaaleissa!!


      • Tukiaispellet
        Se_on kirjoitti:

        "tukiaispellejen", ei "pelleiden". Opettele edes kirjoittamaan kunnolla, vaikka ajatustenjuoksusi ei kovin kehuttava olekaan. Sinulta ei edes solvaaminen onnistu kunnolla.

        Mainiota, että tukiaispelle osaa monikon genetiivin. Sille onkin käyttöä huvimetsästäjien keskuudessa.


    • Voi_olla

      Sinä.

    • aew4geawrvae

      Kaikkien suurien raukkareppanoiden äitihän on tiedossamme.

      Ai kukako?

      No tietenkin ystävämme susianaali.

      Ei voi kun ihmetellä, minkä vuoksi kyseinen pöhelöääliö ei voi ymmärtää, että haittaeläinten poistamisten taustalla ei ole muita syitä, kuin kiusaantuminen kulloinkin kyseessä olevan otuksen henkilölle, ihmisryhmälle tai kotieläimille aiheuttamiin häiriöihin.

      Toiminta on aivan vastaavaa, kuin tilanteessa, jossa susianaali itse läpsäyttää hengiltä ihollaan kävelevän ja vertaan imemään pyrkivän hyttysen. Hävetköön siis syvästi, mokoma hyttyspelkuri!!

      Nyt puheena olleessa tapauksessa haittaeläin sattui olemaan pöllö, jonka hyökkäyksistä uutisen henkilö kiusaantui ja päätti lopettaa ne tehokkaimmin sillä hetkellä käytettävissään olevin keinoin, eli haulikolla.

      Touhun valitettavana seurauksena pöllö menetti ainoansa, mutta fiksummalla pesimiskohteen valinnalla kenelläkään ei olisi ollut mitään ongelmia.

      Mitäs teki pöllöpolo pesänsä ja poikaset väärään paikkaan. Olkoon tapahtunut opiksi kaikille pöllöille ja eritoten kaikkien suurien ääliöiden äidille ja tollolle susianaalille!!

      • Heh heh...juurikin näin. Jos "kiusaantumista" aiheuttaa vaikkapa liiallisesta viinankäytöstä motkottava vaimo, niin metsästäjätaukillahan on monesti tapana täräyttää haulikolla päin näköä. Sitten apinahuulet lerpallaan ihmetellään kun tuomio tulee. Metsästäjätutkintohan on suoritettu ja aseluvat kunnossa.


      • No_laitahan_taas
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh...juurikin näin. Jos "kiusaantumista" aiheuttaa vaikkapa liiallisesta viinankäytöstä motkottava vaimo, niin metsästäjätaukillahan on monesti tapana täräyttää haulikolla päin näköä. Sitten apinahuulet lerpallaan ihmetellään kun tuomio tulee. Metsästäjätutkintohan on suoritettu ja aseluvat kunnossa.

        niitä linkkejä, kun kerran "monesti" näin tapahtuu. Vai loppuiko jo "paukut" ???
        Vaikka tyhjän lätisijäksihän sinut on jo todistettu, mutta todistan sen taas.


      • Heh heh, luuletkos pöljä, jotta minä minään linkkiautomaattina tyhmälle pallinaamalle toimisin. Mutta yhden linkin toki voin laittaa. Siinä on peili, katsoppas siitä naamaasi.


      • Heh heh.....tämän näköisenä sutta pelkäät.


      • 3w4ae5rhte4w
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh...juurikin näin. Jos "kiusaantumista" aiheuttaa vaikkapa liiallisesta viinankäytöstä motkottava vaimo, niin metsästäjätaukillahan on monesti tapana täräyttää haulikolla päin näköä. Sitten apinahuulet lerpallaan ihmetellään kun tuomio tulee. Metsästäjätutkintohan on suoritettu ja aseluvat kunnossa.

        No jopas nyt taas!

        Ne muut huulet kuin apinahuuletko ne on suoli24 ylläpidolle noin arka paikka?

        Vai niiden lörpällään oleminen metsästäjien vaimoilla?

        Vai sekö, että susianaali on pelkkä räksyttävä pentu?


      • heh_heh_heh
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh, luuletkos pöljä, jotta minä minään linkkiautomaattina tyhmälle pallinaamalle toimisin. Mutta yhden linkin toki voin laittaa. Siinä on peili, katsoppas siitä naamaasi.

        No tosiaan on vaikea linkkejä esittää, kun niitä ei ole.
        Heh heh heh heh.

        Siitä naamasta vielä sen verran, että sinä sysilysti olisit aivan ihanteellinen potilas kenelle kirurgille tahansa:

        - Täysin selkärangaton
        - Täysin aivoton
        - Lihaksia ainoastaan kielessä ja peräaukon sulkijassa.
        - Sydäntä korkeintaan puolikas
        - Kukaan ei kaipaa, jos leikkaus menee vituilleen
        - Pää ja perse vaihtokelpoiset keskenään. => Siis kokosi sen miten tahansa, niin ulkonäkö tai älykkyys ei muutu miksikään.


    • outoakäytöstä

      Tätä olen usein kummeksinut. Kuinka usein kuuleekaan kommentin, suuttuneelta, ei aseen omistajalta, että "se ja se tyyppi pitäisi ampua". Ihmettelen aseetomien tappamisvimmaa.

    • pöllöpääköolet

      Pöllö sai sitä tilasikin, mitäs meni rauhallista ihmistä hätyyttelemään ja käymään päälle, ei semmonen peli vetele? Pitäähän ihmistenkin saada kulkea rauhassa niin, ettei joku aina ole jossain käymässä kimpuun?

      • Heh heh....no mitä noille hysteerisille, sutta pelkääville maalaistollukoille tekisi kun ne vinkumisellaan ja märinällään häiritsevät fiksua, kuten minua.


      • 4tgasezwsfxdfgvdf
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh....no mitä noille hysteerisille, sutta pelkääville maalaistollukoille tekisi kun ne vinkumisellaan ja märinällään häiritsevät fiksua, kuten minua.

        HEHHEE, HEH!! NYTHÄN SINÄ VASTA VITSIN MURJAISIT!!

        Fiksu ja susianaali mainittu samassa virkkeessä!! Siinäpä vasta päivän pläjäys!

        Susianaalin kaikki viestit voi helposti tiivistää kolmeen pääkohtaan, joiden toistamista ystävämme anaali jaksaa jatkaa vaikka aina maailman tappiin asti:
        * metsästäjät pelkäävät susia
        * metsästäjät juovat viinaa
        * metsästäjät ovat tyhmiä

        Itse kukin miettiköön, minkälaista suurta neroutta noinkin yksinkertaisten asioiden jatkuva jauhaminen suoli24-forumilla henkilöltä vaatii.

        Hmmmmmm............


      • AnnaSairaanOlla
        4tgasezwsfxdfgvdf kirjoitti:

        HEHHEE, HEH!! NYTHÄN SINÄ VASTA VITSIN MURJAISIT!!

        Fiksu ja susianaali mainittu samassa virkkeessä!! Siinäpä vasta päivän pläjäys!

        Susianaalin kaikki viestit voi helposti tiivistää kolmeen pääkohtaan, joiden toistamista ystävämme anaali jaksaa jatkaa vaikka aina maailman tappiin asti:
        * metsästäjät pelkäävät susia
        * metsästäjät juovat viinaa
        * metsästäjät ovat tyhmiä

        Itse kukin miettiköön, minkälaista suurta neroutta noinkin yksinkertaisten asioiden jatkuva jauhaminen suoli24-forumilla henkilöltä vaatii.

        Hmmmmmm............

        Koita ymmärtää että hän on mielenterveyspotilas. Tuollaista se resurssipula ja avohoito saa aikaan. Mieti vaikka joku asia maailmassa josta sinä itse et pidä.
        Olkoon vaikka postimerkkien keräily. Jos keskität kaiken elämäsi energian, vihan, angstin siihen että solvaat vuosikausia päivästä toiseen kaikkia postimerkkien keräilijöitä, etsit kaikki negatiiviset uutiset postimerkkeilystä netistä jne niin jokainen ymmärtää että ajan kanssa se käy rankasti mielenterveyden päälle ja seuraava vaihe on vain suljettu osasto.


    • laukkuryssä

      Pysy susianalyytikko pois metsästä. Kun kerran pöllökin sua noin pelottaa, että se pelkosi oikein uutisaiheena mainitaan, niin pysy vaan äitisi helmoissa turvassa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      766
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    8. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      673
    Aihe