Älä laita lapsiasi Majakan valo säätiöön.
Siellä työskentelee väkivaltainen henkilö. Häneltä on otettu sijoitetut lapset pois Jyväskylässä siksi, että hän kaltoin kohteli lapsia. Henkilön aikuiset tyttäret, erityisesti vanhin osallistui kaltoin kohteluun ja väkivallan harjoittamiseen.
Tuo porukka osaa esittää ulospäin (erityisesti hyväosaisille), mutta kun paikalla ei ole ketään näkemässä, alkavat he kiusata ja kiduttaa lapsia ja näiden lähipiiriä.
He hamuavat kaiken itselle ja haluavat hyötyä kaikesta mahdollisimman paljon.
Siellä työskentelee väkivaltainen henkilö. Häneltä on otettu sijoitetut lapset pois Jyväskylässä siksi, että hän kaltoin kohteli lapsia. Henkilön aikuiset tyttäret, erityisesti vanhin osallistui kaltoin kohteluun ja väkivallan harjoittamiseen.
Tuo porukka osaa esittää ulospäin (erityisesti hyväosaisille), mutta kun paikalla ei ole ketään näkemässä, alkavat he kiusata ja kiduttaa lapsia ja näiden lähipiiriä.
He hamuavat kaiken itselle ja haluavat hyötyä kaikesta mahdollisimman paljon.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kierrä Majakan valo säätiö kaukaa!
Syöksy betoniin hönö
Majakan valo säätiö ei välitä ketä palkkaa. Ottaa töihin henkilön, jolta on otettu sijoitetut lapset pois väkivaltaisen käytöksen ja kaltoinkohtelun vuoksi Jyväskylässä. Miten voi olla mahdollista, että tällainen henkilö matkustettuaan toiselle paikkakunnalle, voi aloittaa uudelleen todennäköisen vääristyneen vallankäytön ja väkivallan puolustuskyvyttömien parissa.
Väkivaltainen henkilö mainostaa uutta työpaikkansa Facebookinsa kannessa, jotta puhdistaisi väkivallasta ruostuneen sädekehänsä. Ei onnistu! Sinut tiedetään paikkakunnalla sekä aikuiset esittävät tyttäresi. Ilmeisesti he yrittävät puhdistaa likaisia käsiäsi.
Kierrä kaukaa Majakan valo säätiö. Väkivallantekijä on saanut paljon pahaa aikaa. Varoita kaikkia, jotka joutuvat tuon huonolaatuisen järjestön kanssa tekemisiin. Väkivaltainen aiemmin Jyväskylässä sijoitettuja lapsia kiduttanut henkilö mainostaa Facebookinsa kannessa olevansa palkattuna Majakan valo säätiöön. Yrittää tyttäriensä avustamana puhdistaa väkivallan likaamia käsiään. Hänet kuitenkin tunnetaan!
Hän viihtyy mieluiten kunnanjohtajien, suurten taiteilijoiden, yksityiskoulun piirissä olevien silmäätekevien, lastensuojelujärjestöjen toiminnanjohtajien, käräjäoikeuden lautamiesten ja tuomareiden, kansanedustajien yms. kanssa. Jos olet tavallinen ihminen tai et ole korkeassa asemassa, saatu tuolta ikinuorelta naiselta halveksuntaa, ivaa, nöyryytystä, alistamista yms.
Muuten ohimennen sanottuna, hän on toiminut Haren patjana Jyväskylän maalaiskunnan aikaan.
Varo majakan valo säätiö - lastensuojelujärjestöä. Siellä työskentelee lasten ja perheiden kiduttaja!
Kierrä kaukaa Majakan valo säätiö.
Suojele lapsiasi kaltoin kohtelijalta, joka on töissä Majakan valo säätiössä.
Doald Dahlin elokuvan Matilda rehtorissa, joka lopussa karkotettiin, oli jotain hyvin tuttua. Ketähän hän muistutti? Oikein. Hyvin paljon tuota kaltoin kohtelijaa.
Kierrä kaukaa Majakan valo säätiö! Se palkkaa ketä tahansa.
Älä laita lastasi Majakan valo säätiöön. Siellä toimii kaltoin kohtelija, joka ei päästänyt lapsia varhaiskasvatukseen, vaan eristi kammottavassa talossa.
Tämäkin väkivaltainen nainen oli sitonut lapsia sänkyyn. En tiedä miksi, mutta hän ei tarvinnut toimilleen syytä.
Turhaan kuoli 3,5 -vuotias lapsi tuon naisen huollossa. Turhaan kärsivät monet lapset ja perheet tuossa kammottavassa paikassa. Mitä pahaa lapsen ja perheet olivat tehneet, että joutuivat tuollaiseen paikkaan? Miksi toiset pääsivät hyviin paikkoihin, mutta jotkut joutuivat sairaalle ihmiselle, joka nautti vallankäytöstä ja heikko-osaisten kiusaamisesta. Hän katsoi, että hän saa kostaa sen, etteivät lapsen vahemmat olleet pystyneet huolehtimaan lapsistaan.
Oli kyllä sairas ja vääristynyt paikka. Se tiesi aika moni, mutta liian kauan kesti, ennekuin kukaan auttoi.
Pieni tyttö juoksi kaksi kertaa talvella metsään, kun väkivaltanainen ahdisti. Toisella kertaa helikopterit ja joukot etsivät lasta - vaan eivät löytäneet. Juoksi piiloon väkivaltamuoria.