Luuli rusakoksi

11

923

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Syrjästkii

      Sipilälki on vaa lentäjäpaprut, menetttyä riistaa ei silläkää oteta kii, paitsi ehkä kittiläs.

    • Mitähän_jos

      nukkuisit yösi, ja sitten päivällä etsisit näitä linkkejä, niin kuluisi päiväsi paremmin ja jöytäisit kenties muitakin kuin näitä kovasti esittelemiäsi vuosia vanhoja juttuja.
      Ota nyt lääkkeet kuitenkin.

    • hullukooot

      Hulluja on monenlaisia, mutta yksi taitaa olla hulluudessa ylitse muiden, SUSIANALYYTIKKO?

    • kiikkuhirveenäkeinumaan

      vanhojen ukkojen pitäs jo jättää metsästystouhut.onkai niit 70 v metsällä mut .....kiikkutuolimetsästykseen vaan.kiikunkaakun vaan??

    • VaarillePumppuhaulikko

      Kiikkutuolimetsästäjä ampui "notmin", mutta haavakoksi jäi. Myönteistä jutussa on, etteivät jänikset loukkaantuneet ja ettei haavakko kyennyt kolmeen kuukauteen lintujahtiin.

      Kiikkutuolimetsästäjä tuomittiin maksamaan haavakolle kolmen kuukauden ansiomenetyksenä 360 € eli 4 €/päivä. Ilmeisesti uhri siis joutui lähettämään äitinsä kylälle ostamaan postimerkit tukiaishakemuksiin.

    • KarkeemmatHaulit

      Kiikkituolimetsästäjä ilmoitti oikeudelle jalkaan ammutun huvimetsästäjän äänen olleen rusakon ääni.

    • Vaikka_metsästäjä

      olenkin, niin tuota suoritusta kyllä ihmettelen. Turvallisuus on metsästyksessä tärkeä tekijä.
      Mutta onhan se liikenteessäkin, ja silti joka päivä näen hullun/tyhmänrohkeita kuolemaa halveksuvia suorituksia.
      Toisista ei vaan ole metsälle, eikä auton rattiin.

    • jotainrotia

      vanhat ukot pois metsältä.ja ne nuoret jotka ampuu elikot lavitsoilta.ruokintapaikoilta.et jot

    • notmiiiiii

      Karma iski. Kun huvimetsästäjää ammuttiin haulikolla, hemmo huusi rusakon äänellä ja sai toisen piipullisen.

      Huvimetsästäjät ovat yleensä epämiehekkäitä sateenaakripoitsuja - ääntä myöten.

      • PuppelisPuppelis

        Minkäs hupimetsästäjä sille voi, että on tullut hankituksi puppelin äänikin.


    • mitälie

      eikö nuo "nykyajan metsästäjät kaikki puppelipoikia"ku ovat noin jotenkin laiskoja kävelemään.ampuuvat ruokintapaikoille.ei mitään ku jonnijoutavaa.eikö jo lainvastasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14194
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7220
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      200
      6957
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      41
      5039
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      109
      4817
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4687
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      80
      4395
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4371
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4132
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3921
    Aihe