Miehen lapislla kohta

mcnvmcnvmcnmvcn

kevätjuhla, aion mennä sinne heidän äitinään. Uskon et ex vaimonsa saa raivarin, mutta minä kuulun sinne olen heidän isän vaimo ja lapsille uusi äiti. On kiva katsoa todistuksia ja verrata niitä mun lapsiin, jotka usein vie voiton osaamisessa.
Mut ei haitta en kerro että lapset ovat minu puoleksi niin ei tarvi hävetä.
Kevätjuhliin on vanhemmille varatut paikat joten jos joku jää ilman paikkaa se on ex vaimonsa, hän on ylimääräinen eikä kulu sinne.
Luulee ilmeisesti että on tärkeekin, ei ole meille. Miehen yksi lapsi on hyvä urheilussa, sillon kerron että lapsi on mun ja saan kehuja, kehut otat aina vastaan.

7

1389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lissuontransu

      Hullupyörä pyörii ja lujaaa.....

    • Hohhohhoo

      Olipa naurettava aloitus. Kirjoittaja uskoo että miehen lasten kaverit ja heidän vanhempansa ja opettajansa ei erota miehen lasten äitiä ja häntä toisistaan.

      Aloittaja edelleen uskoo totuuden vastaisesti että hän olisi miehen lasten äitiä tärkeämpi vieras juhlissa vaikka häntä ei ole edes sinne kutsuttu vaan menee sinne kuokkimaan.

      Aloittajan meille tarkoittaa vain häntä itseään eikä hänen perhettään. Ja haluaa päteä lastensa ja miehen lapsen ansioilla kun omia ei ilmeisesti ole. Omat lapset ovat tottakai parempia kun nenällä keikkuu ne lasit joiden läpi ei näe muuta.

      Suustaan aloittaja on kyllä kova mutta älyä ei ole senkään vertaa että osaisi edes ajatuksiaan pitää ominaan.

      • LissuLasseeläääitinkaa

        Lissu on hullu alkoholisoitunut transu, ei hänellä ole uusperhettä eikä yhtään lasta.


    • qouhi

      Pojallani on myös koulun juhlat piakkoin. Hän esiintyy siellä, laulaa. Sinne menen minä (äiti) puolisoni ja tyttäremme kanssa, sekä pojan isä ja äitipuoli heidän tyttärensä kanssa.

      Osallistujat on rajattu siten, että lapsen perhe on tervetullut. Tämä koskee lapsen koululla tietenkin myös isäpuolta ja äitipuolta. Hekin ovat lapselle hyvin tärkeitä, vaikka eivät olekaan lapsen äiti ja isä. Kenelläkään ei ole mitään syytä esittää muuta kuin mitä on.

      Sinä olet aloittaja sairas näiden provojesi kanssa. Toivottavasti pääset hoitoon.

      • puffufufufppuf

        Lapsi parka, miten hän kärsii tuollaisesta perhe sotkusta. Kymmeniä äitejä, isiä, tätejä siskoja veliä... pidä huolta vaann ettei mene naimisiin ssikon tai veljen kassa.


      • Huhhuh
        puffufufufppuf kirjoitti:

        Lapsi parka, miten hän kärsii tuollaisesta perhe sotkusta. Kymmeniä äitejä, isiä, tätejä siskoja veliä... pidä huolta vaann ettei mene naimisiin ssikon tai veljen kassa.

        Mitenhän sun lapset ja lapsipuolet jaksaa kun eivät tiedä kuka olet minäkin päivänä ja missäkin paikassa. Onko se nyt olevinaan Hanna vai Merja vai löytyykö niitä persoonia vielä enemmänkin.


      • Pitkäniemensairaala
        Huhhuh kirjoitti:

        Mitenhän sun lapset ja lapsipuolet jaksaa kun eivät tiedä kuka olet minäkin päivänä ja missäkin paikassa. Onko se nyt olevinaan Hanna vai Merja vai löytyykö niitä persoonia vielä enemmänkin.

        LissuLassella on monta persoonaa ja oikeesti hän on yksinäinen juoppo transu parka ,joka elää äitiensä kaa.
        Välillä hän on täältä poissa kun on hoidossa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      208
      5279
    2. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      49
      4057
    3. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      34
      3878
    4. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3736
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      67
      3623
    6. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      23
      3582
    7. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2400
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2356
    9. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      32
      2231
    10. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      77
      2157
    Aihe