Rieju mrt pro 50 2017 viritys/piristys

Oisko kellää mitää helppoi vinkkei et miten mun riejuu sais vähä piristettyy et se kulkis n. 55km/h
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos sitä kuria vähän ottaisit poikkeen, sitten vähä pienempää takaratasta ja reikälevynkin voit vetästä vittuuun. sen kun otat pois niin kiihtyy paremmin, ei vaikuta huippuihin, korkeintaan 1-3kmh. Mut näil seteil pitäs mennä joku 55-65kmh. Muistahan laittaa isompaa suutinta sitten ettei leikkaa! Onnea viritykseen

Äänestä
  • Tota toi kuri homma olis muute hyvä mut siin on semmoi ongelma et mul on hitsattu alkukäyrä kii paisarii

    Äänestä

nii siis se reikälevyn poisto vaikuttaa vaan kiihtyvyyteen (korkeintaan lisää 1-3kmh) .mut kurin poisto sit lisää huippuja hyvin ja pienempi takaratas kans! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riejumiäs kirjoitti:

Oisko kellää mitää helppoi vinkkei et miten mun riejuu sais vähä piristettyy et se kulkis n. 55km/h

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu