Nyt jo koirat koirat ja hievet menevät sekaisin keskenään. Oliko se koira, hirvi, hirvikoira vai kenties koirahirvi? Heh heh:
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201710232200481225_u0.shtml
Ampui koiran hirvenä, heh heh
7
1453
Vastaukset 7
- Kaikkeasitäon
Ja oliko se vielä moottoritie mille ampu sen....?
Heh heh joo. Tai sitten kiitorata taikka 16-kaistainen rekkaväylä. Siellä tallusteli hiivi, koiru vai oliko se hirvaskoiras vaiko haavikuiru. Ei pallinaama koiraa erottanut hirvestä eikä hirveä koirasta. Mikä tollojen tollo.
- TuolHirviTallustaa
Vaikeaa on erottaa hirvikoiraa hirvestä ja mitä sitten enää mahdetaan, kun kiikaritähtäimen ristikkoon istahtaa hirvikärpänen... Hirviöitä hirveitä on metsästäjille kaikki eläimet, joten tulta täysilaidalta.
- Eihän_sillä
niin väliä, kunhan vaan syö saaliinsa...
- NälkäTeettää
Pantiinko naapurin hirvikoira vartaaseen vai pataan?
- No_pääasia
että pantiin.
- ParastaJälkeensä
Parasta tässä jutussa on, että ammutun koiran omistaja tuli järkiinsä ja lopetti eläinten ammuskelun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty401316Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3141134Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25949Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s301924Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33781Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine126726Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte193672- 46669
- 61605
- 40546