Nyt jo koirat koirat ja hievet menevät sekaisin keskenään. Oliko se koira, hirvi, hirvikoira vai kenties koirahirvi? Heh heh:
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201710232200481225_u0.shtml
Ampui koiran hirvenä, heh heh
7
1417
Vastaukset
- Kaikkeasitäon
Ja oliko se vielä moottoritie mille ampu sen....?
Heh heh joo. Tai sitten kiitorata taikka 16-kaistainen rekkaväylä. Siellä tallusteli hiivi, koiru vai oliko se hirvaskoiras vaiko haavikuiru. Ei pallinaama koiraa erottanut hirvestä eikä hirveä koirasta. Mikä tollojen tollo.
- TuolHirviTallustaa
Vaikeaa on erottaa hirvikoiraa hirvestä ja mitä sitten enää mahdetaan, kun kiikaritähtäimen ristikkoon istahtaa hirvikärpänen... Hirviöitä hirveitä on metsästäjille kaikki eläimet, joten tulta täysilaidalta.
- Eihän_sillä
niin väliä, kunhan vaan syö saaliinsa...
- NälkäTeettää
Pantiinko naapurin hirvikoira vartaaseen vai pataan?
- No_pääasia
että pantiin.
- ParastaJälkeensä
Parasta tässä jutussa on, että ammutun koiran omistaja tuli järkiinsä ja lopetti eläinten ammuskelun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93782SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2113699Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303382Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222237Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251788- 341555
- 321481
- 921423
- 151343