Mikä on OIKEASTI hyvä skootteri?

Sendhelppp

Elikkäs mulla on Hondan vision skootteri ja sanotaanko näin että Huonoin skootteri millä ikinä olen ajanut.(4t ja vakio)
Kiihtyy tosi huonosti ja hyytyy ylämäkeen... Kaks päällä kulkee tosi huonosti ja ylämäessä pitää suunnilleen potkia vauhtia. Muutenkaan sillä pääsee vaan hyvällä tuurilla 48km/h suoralla.
En tiedä paljokaan skoottereista mutta Kaikki jotka vois vaikuttaa siihen että kulkee noin huonosti on hoidettu eikä paljoa auta.
Eli nyt skootteri lähtee vaihtoon ja kertokaa jotai hyviä skoottereita jotka ei hyydy samallatavalla ylämäkeen ja pääsis vaikka semmone 55km/h? Olen miettinyt peugeottia tai piaggiota eli kertokaa kokemuksia?( Ja tosiaan mielellään 2t)

7

1847

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SkodaPelle

      Vespa, se ainoa oikea skootteri.

      • Jutustelija1

        Aprilia SR 50 Factory. Siinä on kurittomana soiva peli.


    • skopakuski

      Pösön kakstahdit ja aerox nyt ainakin.

    • mcjepe

      ostitko itse vai iskäs? kaikkihan sen tietää että vakio 4t skobat ovat jäätävän laiskoja. ei niitä suotta pölynimureiks sanota. laita siihe vaikka tehari, tai googleta siihen viritysohjeita. turha sun on uutta ostaa :D

    • mopetshow

      Halpa Keeway kiihtyy hyvin ja kulkee niin paljon kuin uskaltaa ajaa. Käytetyn ja vähän ajetun saa noin 500-700€, joten rahaa jää säästöön auton ostoa varten. Aprilia on parempi tekniikaltaan, mutta kallis korjata. Kaikki nelitahtiset on laiskoja, jos ei laita laitonta isolohkopyttyä.

    • Itse omistan vuoden 2001 Gilera Stalkerin. Ihan olemattomilla muutoksilla, eli käytännössä hukkaputki poistettu ja kureja otettu vähäsen pois niin kiihtyy tosi hyvin ja kulkeekin melko mallikkaasti. Ne ei käsittääkseni käytettynä ole kovin kalliitakaan. Suosittelen. Hieno ja hyvä enduro skootteri.

    • MP.asiantuntija

      Mbk Flipper on klassikko ja 2 tahtien kuningas

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      28
      5430
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      165
      1901
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      159
      1541
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1314
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      27
      1215
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1135
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1104
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      210
      1043
    9. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      45
      988
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      38
      885
    Aihe