Siis mikä vitsi tämä kyseinen pulju oikein on?
Tilasin kuukausi sitten tavaraa kyseisestä puljusta, maksoin ne.
Usean kerran kysynyt koska tilaus toimitetaan, vastaukset olleet ympäripyöreää kiemurtelua.
Taisi rahat mennä muuta tavarat jää saamatta.
Airguns.fi
7
2225
Vastaukset
- Hatsan
Niin tuntuu olevan, itse tilasin tosin en maksanut, koska oli sellainen kutina ettei sitä tavaraa vaan ole ja nyt perun tilauksen Sissokselta saa.
Itselläni sama tilanne päällä.
Kehotan sinua ottamaan yhteyttä kuluttajansuoja asiamieheen mikäli tilanne ei ole korjaantunut, näin toimin itse ja nyt katsotaan mitä tuleman pitää.- kärsimätön
Tilasin tuotteita, jotka olivat nettisivujen mukaan varastossa. Nettisivujen mukaan tilauksen käsittelyaika on 1-2 päivää tilauksesta ja lähetys viimeistään seuraavana päivänä siitä, kun suoritus on kirjautunut tilille. Tai toimitus keskimäärin n. 2 - 3 työpäivän käsittelyajalla, kun suoritus näkyy tilillä (toimitusaika riippuu vähän siitä, että mitä kohtaa toimitusehdoista katsoo :) 3 päivää tilauksen jälkeen kyselin, että onko tilaus kadonnut bittiavaruuteen, niin vastauksena tuli jotain Microsoftin päivityksestä johtuvaa sekamelskaa. 5 päivää myöhemmin kyselin taas tilauksen perään, niin ei mitään vastausta. Lopulta peruin koko tilauksen, kun edes laskua ei näkynyt 8 arkipäivän aikana, ei ole aikaa odotella, kun kommunikointi on tällaisella tasolla.
- Angrybird
Olen ostanut sieltä aika paljon, suurin osa käytettyjä. En osta koskaan enää mitään, en uutta enkä vanhaa.
Paskahousuhuijjari, takuut uusillekin -0. Vaikea tavoittaa varsinkin kun on takuuasioita eikä rahaa tulossa, rahat saatuaan kiireet loppuu siihen paikkaan, - Pelsepuupi
Tavara tuli useiden kyselyjen jälķeen yli kahden kuukauden kuluttua.Tosin vasta kun uhkasin poliisilla
- Anonyymi
joo siis ihan vitsi. tuote jonka haluan niin myy ja ei myy ja sit pitäs tulla paikan päälle ja taas sama rumba et myy ja ei sittenkään. pitää lähettää kuvat henkkareista ja sarjamumerot pyssyistä ja sittenkään ei sit myy. oon jo kuukauden yrittäny ostaa mut pakko sit kai tilata ulkomailta.
- Anonyymi
Jos olet ostamassa, niin minkä ihmeen sarjanumeron lähetät myyjälle ja miksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke442604- 1252010
- 871688
- 1621309
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511137
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂671004Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32977