Mitä tarkoittaa hölmölässä?
Minäpä kerron mikä on hölmölä me asumme täällä suomessamme hölmölässä jossa esimerkiksi terroristit nostetaan kunniajalustalle kuin he olisivat oikeita sankareita. Miksi Turun puukottaja terroristia näytetää mediassamme kuin tämä olisi jokin sankari joka pitää tappamiaan ja vaikeasti hänen puukostaan loukkaantuneita vallan pilkkanaan. Veronmaksajien pitää nyt maksaa tuo leikkiminen tuon terroristimurhaajan oikeudenkäynnistä vaikka hän on selvästi tappanut ihmisiä rutaalisesti katkomalla uhreiltaan kaulat? Nyt tuo terroristi saa hillua mielensämukaan ja nämä oikeuspellet kyykkivät tämän tappajan pillin mukaisesti ja kaiken lisäksi terroristi näyttää mallia muille tappajille kuin yllytykkeennä ettei tappamisesta saa muuta kuin ihailua ja kunniaa.
Tämä kirjoitus poistuu kun ylläpito on terroristin puoltajia ja kunnioittaa tätä tappajaa samalla pilkkaa niitä uhreja jotka joutuivat tuon terroristin tappolistalle.
Näin hölmölässä käydään oikeutta
4
1729
Vastaukset
- HölmöysOnSaanutVallan
Tämä terroristi yritti tappaa vartijan nyt hän ei halua osallistua oikeusistuntoihin?
Tämä terroristi tulee maksamaan veronmaksajille kymmeniä miljoonia ja leikkiminen tuon terroristin kansa vain jatkuu täällä hölmölässä ?
Milloin jollain päättäjällä olisi järkeä lopettaa tämä hölmöily ja laittaa tuo terroristi suljetulle osastolle ja piikkiä perseeseen että tokenee?
Pitäisi ottaa huomioon ne kustannukset mitä tuo töhnä aiheutti tappaessaan veronmaksajia ja ne sairaalakulut veronmaksajien piikkiin?
Kuka huomioi mitä esimerkkiä tuo terroristi nyt antaa toisille terroristeille koska hän on nousut jukikseksi ja tätä terroristia pidetään kuin kunniakansalaista täällä hölmölässä? - OnkoOikeinKaikki
Suomi on terroristeja suojeleva maa missä terroristien uhrit on jätetty toisarvoiseen asemmaan ja terroristi saa ylenmäärin huomiota esimerkiksi pilkatessaan niitä uhreja joilta hän viilteli kaulat poikki. Suomen oikeuslaitos on oikea mätäpaise missä hyväveli toiminta ja korruptio saa vapaasti rehottaa ja toimia. Oikeasti syylliset tuohon Turun terroritekoon on löydettävissä eduskunnastamme ja sieltä lähinnä hallituksen mätäkoplasta joka kutsui tuonkin terroristin tänne maahamme .
- HölmöläOnTämäMaamme
"Tekijä halusi tappaa vääräuskoisen. Sen takia hän valitsi uhrikseen vakaumuksellisen kristityn, asianajaja totesi."
MIstä tuo terroristi tiesi että hänen puukottamansa uhrit olivat vääräuskoisia ?
Pitääkö taas tuon oppineen asianajajan esittää hölmöyttään ihan julkisesti esittämällä hölmöyttään noinkin selvästi? Miten pitääkin meidän oikeuslaitoksessa olla aina täysiä hölmöjä joilla ei enää säteille missään aivolohkossa yhtään mitään vaan on täyttä paskaa koko pään kolo täynnään. - HölmölässäEletään
MTV:n tietolähteet luonnehtivat epäiltyä fiksuksi, kohteliaaksi ja asiallisesti käyttäytyväksi. Lähteiden mukaan miehestä ei välity vaikutelmaa, että hän olisi erityisen uskonnollinen.
Voiko olla hölmömpää mitä nämä meidän mediamme ovat esittäessään terroristista tuon laatuista uutisointia???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1386295Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto675219Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213270Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1092403Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12008Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161233- 801164