Näin hölmölässä käydään oikeutta

OnkoOikein

Mitä tarkoittaa hölmölässä?
Minäpä kerron mikä on hölmölä me asumme täällä suomessamme hölmölässä jossa esimerkiksi terroristit nostetaan kunniajalustalle kuin he olisivat oikeita sankareita. Miksi Turun puukottaja terroristia näytetää mediassamme kuin tämä olisi jokin sankari joka pitää tappamiaan ja vaikeasti hänen puukostaan loukkaantuneita vallan pilkkanaan. Veronmaksajien pitää nyt maksaa tuo leikkiminen tuon terroristimurhaajan oikeudenkäynnistä vaikka hän on selvästi tappanut ihmisiä rutaalisesti katkomalla uhreiltaan kaulat? Nyt tuo terroristi saa hillua mielensämukaan ja nämä oikeuspellet kyykkivät tämän tappajan pillin mukaisesti ja kaiken lisäksi terroristi näyttää mallia muille tappajille kuin yllytykkeennä ettei tappamisesta saa muuta kuin ihailua ja kunniaa.
Tämä kirjoitus poistuu kun ylläpito on terroristin puoltajia ja kunnioittaa tätä tappajaa samalla pilkkaa niitä uhreja jotka joutuivat tuon terroristin tappolistalle.

4

1729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HölmöysOnSaanutVallan

      Tämä terroristi yritti tappaa vartijan nyt hän ei halua osallistua oikeusistuntoihin?
      Tämä terroristi tulee maksamaan veronmaksajille kymmeniä miljoonia ja leikkiminen tuon terroristin kansa vain jatkuu täällä hölmölässä ?
      Milloin jollain päättäjällä olisi järkeä lopettaa tämä hölmöily ja laittaa tuo terroristi suljetulle osastolle ja piikkiä perseeseen että tokenee?
      Pitäisi ottaa huomioon ne kustannukset mitä tuo töhnä aiheutti tappaessaan veronmaksajia ja ne sairaalakulut veronmaksajien piikkiin?

      Kuka huomioi mitä esimerkkiä tuo terroristi nyt antaa toisille terroristeille koska hän on nousut jukikseksi ja tätä terroristia pidetään kuin kunniakansalaista täällä hölmölässä?

    • OnkoOikeinKaikki

      Suomi on terroristeja suojeleva maa missä terroristien uhrit on jätetty toisarvoiseen asemmaan ja terroristi saa ylenmäärin huomiota esimerkiksi pilkatessaan niitä uhreja joilta hän viilteli kaulat poikki. Suomen oikeuslaitos on oikea mätäpaise missä hyväveli toiminta ja korruptio saa vapaasti rehottaa ja toimia. Oikeasti syylliset tuohon Turun terroritekoon on löydettävissä eduskunnastamme ja sieltä lähinnä hallituksen mätäkoplasta joka kutsui tuonkin terroristin tänne maahamme .

    • HölmöläOnTämäMaamme

      "Tekijä halusi tappaa vääräuskoisen. Sen takia hän valitsi uhrikseen vakaumuksellisen kristityn, asianajaja totesi."
      MIstä tuo terroristi tiesi että hänen puukottamansa uhrit olivat vääräuskoisia ?
      Pitääkö taas tuon oppineen asianajajan esittää hölmöyttään ihan julkisesti esittämällä hölmöyttään noinkin selvästi? Miten pitääkin meidän oikeuslaitoksessa olla aina täysiä hölmöjä joilla ei enää säteille missään aivolohkossa yhtään mitään vaan on täyttä paskaa koko pään kolo täynnään.

    • HölmölässäEletään

      MTV:n tietolähteet luonnehtivat epäiltyä fiksuksi, kohteliaaksi ja asiallisesti käyttäytyväksi. Lähteiden mukaan miehestä ei välity vaikutelmaa, että hän olisi erityisen uskonnollinen.

      Voiko olla hölmömpää mitä nämä meidän mediamme ovat esittäessään terroristista tuon laatuista uutisointia???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      138
      6295
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      67
      5219
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3270
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      109
      2403
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2008
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1618
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1233
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      80
      1164
    Aihe