pienelle enkelilleni

ei oolut lapsonen tänne maailmaan suotu,
maailman virtojen vietäviin luotu,
lyhyt oli lapsosen elämä,
enkelit veivät anselmin pois,
minulle kaikki vain lahjaa ois,
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ulkona on talven kuulas valo.
Katso sitä,
anna sen täyttää sinut onnella.

Haluaisin niin,
että ihmiset

näkisivät

ennen kuin on
liian myöhäistä.

Äänestä

lapsestasi kirjoitat.
Eivät sanani sinua lohduta.
Siksi toivon lähellesi ystävän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luopunut kirjoitti:

ei oolut lapsonen tänne maailmaan suotu,
maailman virtojen vietäviin luotu,
lyhyt oli lapsosen elämä,
enkelit veivät anselmin pois,
minulle kaikki vain lahjaa ois,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu