Tulee sellaiseen kelkkaan sellainen pieni kortti ja se laitetaan tietokoneeseen. Niin se ei näy paikassaan ja on painettuna oikein paikalleen (melko varma asiasta, koska tuntuu sellainen diksdiksi kun painaa uudellen, eli tulee muutama milli ulos). Antero-paskalaitteessa(joku 6.0, vissiin) käytin niin kortti tuntuis toimivan kun tiedostoja näkyi. Ubuntu ei niinkö tunnista koko slottia vai mikä tuon pesän nimi onkaan. Komennot ei tosiaan auta, ellei asenna ajuria? No tämäpä on18.04 betana asennettu, joten virheitä sattuu (joka käynnistyksessä plymouthd tai jotain, ilmoittaa virheestä ;-) (olen kyllä sössinyt kovasti)).
Eli pitäis saada sd-kortti näkysälle :-).
SD-kortti vai mikälie
3
182
Vastaukset
- Mopomies_maalta
Puoli vuosisataa sitten äidinkielen tunnilla tuollaista kirjoitustapaa kutsuttiin nimellä ajatusten virta, jolla tuotettiiin korkesti taiteellisia kulttuuripläjäyksiä. Nyt se näyttää olevan nuorison arkikäytössä. Sääli.
- win.kura-pois
Puppugeneraattori vaatii vielä hieman säätöä.
- hakkeri4.0
Ei ole pelkkä aivopieru, kiitos vaan hänelle suomi24-asiantuntija :). Vika taitaa olla kuiteski siinä että biosin asetuksissa on slotti disabloitu, eikä niinku asennuksessa tullut ajuria slotille? (myös käyttiksen biosin käpälöinti on estetty) Usbiin laitettava adapteri toimi heti ja pääsin käsiksi korttiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata461548Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981385Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3121380- 1091145
- 191111
- 681093
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva171077- 711032
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f178919Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18851