sählypelien puffetti!

hygieniakuntoon

Lft ja muiden pelien puffet pitäjät huomio!!

Laittakaa nyt hyvät ihmiset puffet pöydällä esillä olevat leivonnaiset johonkin vitriiniin, tai suojatkaa edes jotenkin! Vaikka kääräisemällä leivonnaiset muoveihin.

En halua edes tietää kuinka moni yskäisy, pärskäisy ja aivastus päätyy pöydän tarjoiluihin! Monen lapsenkin pää on juuri pöydän korkeudella.

Leivonnaiset näyttää hyvältä mutta en uskalla ostaa!

Samaa olen kyllä ihmetellyt muuallakin, kioskeilla ja kahviloissa..
Toivon että leipomisvaiheessa hygienia kuitenkin huomioidaan, joten huomioikaa myös myyntitilanteessa..
Ei tarvitse sitten ihmetellä kun koko koulu taas sairastaa!
Ja opetelkaa kotona lasten kanssa aivastamaan, yskimään ja pärskimään hihaanne! EI käteen jolla kosketellaan oven kahvoja..
Jospa säästyttäisiin lopella näistä jatkuvista flunssa-aalloista, meilläkin 3 lasta neljästä nyt sairaana.

1

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hhhhyyyyyyiiiiiiii

      tu itte perkele myymää.
      ei kerkiä
      muutenki vitutti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      101
      8827
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4349
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1946
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      39
      1554
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1480
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1209
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1190
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      887
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      872
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      837
    Aihe