Lft ja muiden pelien puffet pitäjät huomio!!
Laittakaa nyt hyvät ihmiset puffet pöydällä esillä olevat leivonnaiset johonkin vitriiniin, tai suojatkaa edes jotenkin! Vaikka kääräisemällä leivonnaiset muoveihin.
En halua edes tietää kuinka moni yskäisy, pärskäisy ja aivastus päätyy pöydän tarjoiluihin! Monen lapsenkin pää on juuri pöydän korkeudella.
Leivonnaiset näyttää hyvältä mutta en uskalla ostaa!
Samaa olen kyllä ihmetellyt muuallakin, kioskeilla ja kahviloissa..
Toivon että leipomisvaiheessa hygienia kuitenkin huomioidaan, joten huomioikaa myös myyntitilanteessa..
Ei tarvitse sitten ihmetellä kun koko koulu taas sairastaa!
Ja opetelkaa kotona lasten kanssa aivastamaan, yskimään ja pärskimään hihaanne! EI käteen jolla kosketellaan oven kahvoja..
Jospa säästyttäisiin lopella näistä jatkuvista flunssa-aalloista, meilläkin 3 lasta neljästä nyt sairaana.
sählypelien puffetti!
hygieniakuntoon
1
276
Vastaukset
- hhhhyyyyyyiiiiiiii
tu itte perkele myymää.
ei kerkiä
muutenki vitutti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422712Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423402444- 352124
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471856- 241675
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251579- 441450
- 1001419
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391375- 361166