1100 rs vm 97,
Absin valo palaa miten saa pois ,jarrut pelaa normaalisti.
On tarkistettu akku on virtaa,absin tunnistin on oikealla etäisyydellä.
Valonhan saa näkymättömäksi kun peittää sen.
Miten saa abs valon kytkettyä pois
10
1101
Vastaukset
- tsekkii
Mites anturat, löytyykö niistä oikeat ohmit?
- Jutustelija1
Oletko koittanut täysjarrutusta täydestä laukasta jossa ABS pääsee tositoimiin?
Monesti kun antaa vermeelle tilaisuuden verrytellä niin hommat tulee kuntoon. Jutustelija1 kirjoitti:
Oletko koittanut täysjarrutusta täydestä laukasta jossa ABS pääsee tositoimiin?
Monesti kun antaa vermeelle tilaisuuden verrytellä niin hommat tulee kuntoon.Ei auta on kokeiltu,saattaa olla kallis remontti edessä.
Sais sen valon pimeäksi ois jo iso asia,jarrut kyllätoimii normaallisti vaikka apsi ei toimi.- Jutustelija1
seppo.y kirjoitti:
Ei auta on kokeiltu,saattaa olla kallis remontti edessä.
Sais sen valon pimeäksi ois jo iso asia,jarrut kyllätoimii normaallisti vaikka apsi ei toimi.No jos et välttämättä kaipaa sitä valoa, niin mitä jos vain kytket sen valon pois toiminnasta manuaalisesti?
Jutustelija1 kirjoitti:
No jos et välttämättä kaipaa sitä valoa, niin mitä jos vain kytket sen valon pois toiminnasta manuaalisesti?
Joo täytyy poistaa valo.
Löytyykö ohjetta miten kellon saa oikeaan aikaan,oishan se mukava jos kello näyttäs suunilleen oikeaa aikaa.seppo.y kirjoitti:
Joo täytyy poistaa valo.
Löytyykö ohjetta miten kellon saa oikeaan aikaan,oishan se mukava jos kello näyttäs suunilleen oikeaa aikaa.Kello on ajassa ,olihan helppoa kun vähän tutki .
- Jutustelija1
seppo.y kirjoitti:
Kello on ajassa ,olihan helppoa kun vähän tutki .
Joo nuo kellojen säädöt ei yleensä ohjeiden löydyttyä ole aivan mahdottoman vaikeita kunhan mitään ei ole rikki.
Onnea vain muuten ajoihin, alkaa olla ajokelit todellakin kohdallaan.
- RealBiker
Miksi ihmeessä moottoripyörässä pitää olla abs, senkä takia että nykyharrastajat on osaamattomia tumpeloita eivätkä ole kelpoisia edes lsdtrn kolmipyörän sarviin ? Ihan yhtä typerää kuin se että monet ajelee joku tvh:n huomioliivi päällä. Naurettavia pellejä
- Ensimmäinen_keino
Abs-valon kuuluukin palaa muutaman metrin ajan liikkeelle lähdettäessä. Mikäli se ei sammu, vaihda ensimmäisenä uusi akku. Ei olisi ensimmäinen kerta.
- Tare2
vaihda tai vaihdata liikkeessä jarrunesteet, kuulin jotta vanhat nesteet vaikuttaa ABS toimintaan. En sit tiedä Pitääkö paikkansa mut kannattanee kysyy merkkiliikkeestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1105054Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744321599- 1931152
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111133Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk181064Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64836