Päivänkakkarantiellä Espoossa on nähty paljon erikoisia tyyppejä haahuilemassa. Mietittiin tässä, että tietääkö kukaan mistä on kysymys? Varmasti muutkin kiinnittänyt huomiota. Kadulla on tietty paikka minne he aina menevät. Hieman turvaton olo kieltämättä tulee.
Päivänkakkarantie, Espoo
Huolestunutasukki
3
475
Vastaukset
- mitäoikeentarkotat
Millä tavalla erikoisia? Miten he "haahuilevat"? Mikä on se tietty paika, minne menevät? Miksi erikoiset henkilöt aiheuttavat sinulle turvattomuuden tunnetta? Epäiletkö että he ovat rikollisia vai? Huumekauppaa?
- Huolestunutasukki
En viitsinyt mennä liian yksityikohtiin, koska ei täälläkään voi nimimerkin turvin mitä tahansa huudella. Nyt kyseessä oleva paikka on jo laitettu maan tasalle ja kysessä olevat talot purettu. Paljon autoja pihalla, mikä on herättänyt paljon kysymyksiä. Autoja on ollut jopa 20-30 ja nyt osa niistä siirretty pois.
- Anonyymi
siellä tehdään pilleri kauppaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425821Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593219SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502413Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342305Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81134