Varokaa aloittelevat aloittelijat tuotetta nimeltään Windows kymmenen. Tällä hetkellä sitä tarjotaan puoli-ilmaiseksi kuten huumeitakin ensikäyttäjille. Sen jälkeen alkaa rahastus ja kiristys.
Seuraavat Windows kymmenen versiot sisältävät jo kaupallista pakkorahastusta. Vähän vastaavaa mitä nykyiset sähkönsiirtofirmatkin tekevät. Kusessa olet, jos et maksa. Ensin vakoillaan käyttäjätiedot, ja sen jälkeen uhataan julkaista ne, jos et maksa.
Jos et siis maksa, joudut kuseen.
Seuraavat Windows kymmenen versiot sisältävät jo kaupallista pakkorahastusta. Vähän vastaavaa mitä nykyiset sähkönsiirtofirmatkin tekevät. Kusessa olet, jos et maksa. Ensin vakoillaan käyttäjätiedot, ja sen jälkeen uhataan julkaista ne, jos et maksa.
Jos et siis maksa, joudut kuseen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
KUSESSA OOT, vaihka maksasitkin, ei poista vakoilua rahallakaan.
Mistähän löytyisi kuvailemasi W-10 ?
Windows 10 on, seikkailu suunnaton......katson autioita näyttörantaa, se mulle paljon antaa...
Hyvä+että+joku+pystyy+ottamaan++tämän++huumorilla.++Uskoisin+kuitenkin++että++99,99%++on+kanssasi++aivan++toista+mieltä.
""Vähän+vastaavaa+mitä+nykyiset+sähkönsiirtofirmatkin+tekevät.""
Sama+uutinen+minuakin+närästi+kun+huomasi+6%+korotuksen.+Minkälaisilla+sopimuksilla+linee+asiakkuus+turvattu.+Menikö+kampanjointi+hukkaan,+ja+korotustarve+synty+siitä.
Kannattaa ajatella asiaa hieman laajemmasta perspektiivistä. Microsoftille annettu lantti saattaa mennä hyväänkin tarkoitukseen, esimerkiksi aidsin vastaiseen työhön. Ja jos jokaiselle kehitysmaan tytölle ja naiselle saataisiin Windows, niin maailman väestöongelmakin alkaisi korjaantumaan. Windows yhdessä Edge-selaimen kanssa on hyvä tiedonvälittäjä.
Onkohan jokaisella kehitysmaan tytöllä jo sitten sähkötkin, tai edes esim. puhdasta juomavettä.
Täydellinen fiasko koko ohjelma. Miten sitä edes asennetaan? Kaikki maksaa. Eikö näillä myyjien asentajilla ole mitään itsekritiikkiä. Eipä tietenkään, koska sehän lisää heidän töitään.
Windows 10 on surkee esitys, joka mobiilipuolella jo ploppas oikeen huolella.
Eikä tietokone versio ole yhtään parempi.
Windows Phone on edelleen käyttöliittymältään paras mobiilikäyttis. Android ja IOS muistuttavat ikoneiltaan lähinnä Windows 3.11 -aikakautta. Ovat myös erittäin sekavia, etenkin Android, ja widgetit tuovat mieleen Symbianin. Informaation esittäminen elävien tiilien kautta tekee Windows Phonen käytöstä sujuvaa.
Tulevaisuudessa oikea Windows asentuu myös mobiililaitteisiin. Toivottavasti käyttökokemus säilyy vähintään Windows Phonen tasolla.