olkaa nyt

mullearmollisia

kun itse haen teistä hyvää juttu seuraa ja kuka, tulee aina pilaamaan kaiken...
en viitsi edes nikkiäni käyttää.
Olkaa nyt te kaikki ketkä tähän ryhmään kuulutte niin olkaa rehellisiä,älkääkä laittako heti jotain seksi juttuja.en sitä epäile ettei teilläkin sitä olisi,mutta jutellaan nyt ihan jostain muusta!
Esim. uskosta.oletteko kaikki valmiit,kun aika koittaa,se aika voi koittaa mulle ennen teitä,mutta tiedän mihin pääsen....
toivottavasti en luule väärin...
Ja nyt haluaisinkin laittaa sellaisen kysymyksen esiin,että mihin luulette menevänne,kun lähdette täältä pois?
1.Minä luulen pääseväni taivaaseen,ja näkeväni kaikki rakkaani siellä ja tietysti Jeesuksen!!!

2.jatkakaa

9

647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veeti.severi

      on kerran, oli valmis tai ei,käsittääkseni juuri kukaan ei ole valmis luopumaan elämästään,etsitään viimeiseen asti ikuisenelämän geeniä,meistä aika kun jättää niin jatkamme elämää muussa muodossa,varmasti voin vain vastata meneväni maanpoveen,se riittää minulle.

      • lähtövalmis

        Kyllä ihan ihmetellä piti, kun äitini aikanaan lähti tästä maailmasta kuin matkalle ainakin.
        Sanoi, ettei taida sitten enää Mattia tavata,kun hän meni matkalle ja tulee vasta torstaina.
        Hän lohdutteli meitä ja sanoi, että kyllähän hän tännekin ihan mielellään jäisi, mutta kun siellä on niin monta odottamassa.
        Olivat jo käyneet ovella kuin vastassa, mutta menneet pois välillä.
        Sureminen tuntui ihan tarpeettomalta, kun hän oli niin valmis lähtemään.


    • Enpä tiedä

      Olen hyvin epävarma kuoleman jälkeisestä elämästä, senpä tähden kun pois mä lähden, olen toivonut tuhkausta. Siisti tapa häipyä pois.
      Olen elänyt tavallisen elämän virheineen, olen yrittänyt kohdata ihmisen ihmisenä, enempään en ole pystynyt. Jos joskus kysytään, mitä olet tehnyt elämällä jonka sinulle annoin, vastaus on edellä.

      • sanottu

        "Olen pyrkinyt kohtaamaan ihmisen ihmisenä!"
        Opinkappaleeksi otettava.


      • uskoisin
        sanottu kirjoitti:

        "Olen pyrkinyt kohtaamaan ihmisen ihmisenä!"
        Opinkappaleeksi otettava.

        Että taivas on olemassa ja Jeesus Kristus,,ja että me pääsemme taivaankotiin,jos vain uskomme,että Jeesus on kärsinyt ja kuollut meidän puolestamme,että me pelastuisimme.
        Rukoilen kaikkien ihmisten puolesta,että kääntäisitte kasvonne Jeesukseen päin,ja rukoilisitte myös pelastusta itsellenne ja perheelenne.


      • veeti.severi
        uskoisin kirjoitti:

        Että taivas on olemassa ja Jeesus Kristus,,ja että me pääsemme taivaankotiin,jos vain uskomme,että Jeesus on kärsinyt ja kuollut meidän puolestamme,että me pelastuisimme.
        Rukoilen kaikkien ihmisten puolesta,että kääntäisitte kasvonne Jeesukseen päin,ja rukoilisitte myös pelastusta itsellenne ja perheelenne.

        ja kauniisti tehty kun muistat lähimmäisiäsi,esirukouksen lapsihan ei hukkaan joudu,hän on jumalan silmäterä.


      • onnellinen
        uskoisin kirjoitti:

        Että taivas on olemassa ja Jeesus Kristus,,ja että me pääsemme taivaankotiin,jos vain uskomme,että Jeesus on kärsinyt ja kuollut meidän puolestamme,että me pelastuisimme.
        Rukoilen kaikkien ihmisten puolesta,että kääntäisitte kasvonne Jeesukseen päin,ja rukoilisitte myös pelastusta itsellenne ja perheelenne.

        Sinulla on hyvä ja kaunis usko. Kun olen lukenut uskontopalstoja ja muutamia vaatetusta käsitteleviä kirjoitussarjoja, niin on pakko aivan sääliä ihmisiä, jotka ovat uskontoonsa "hurahtaneet".
        Ikään kuin taivallinen Isämme katsoisi vaatetustamme, vaimojen huiveja, miehien partoja, ja ottaisi vastaan vain oikealla ulkomuodolla kulkevat.
        Tai vain heidät, jotka kirjaimellisesti noudattavat joitakin sääntöjä. Raamattu on täynnä jakeita, joiden viesteissä on sen verran tulkintaa, että täydellistä seuraajaa on mahdoton löytää.
        En voi uskoa, että jumalayhteys riippuisi ulkonaisista seikoista ja uskonnon orjallisesta noudattamisesta. Ihmisten tekemiähän uskonnot ovat.
        Onnellinen siis sinä olet, olet löytänyt oikean tien ja rukoilet muidenkin puolesta. Parasta varmaankin, mitä toiselle voi antaa.


    • tahtoo

      Kaikkihan sitä taivaaseen tahtoo mutta kukaan ei haluaisi kuolla

    • Vaikeaa

      ”Joutui kumpaan paikkaan tahansa, niin tuttuja on molemmissa.”

      Ihminen kokonaisolentona omistaa maallisen kehon, jossa pitää majaa ”henki”, ”sielu”. Taistelua hyvän ja pahan välillä käydään jatkuvasti.

      Ei henkeä voi sammuttaa, kun ruumis kuolee, niin henki poistuu.

      Sielu koostuu ihmisen henkisyydestä. Koska rakkaus on henkisyyden perusvoima, ja se ikuista, niin eihän se voi kadota.

      Järjellä tätä ei ymmärrä, tunnen ainoastaan, että sielu palaa Luojansa luokse lepoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      113
      3795
    2. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      46
      3311
    3. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      25
      2600
    4. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      201
      2487
    5. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      24
      2462
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      37
      1670
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      113
      1451
    8. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      1366
    9. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1346
    10. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      72
      1152
    Aihe