Voi miten paljon huijataan

Huijauskuriin

Olen tässä miettinyt ihan sivuston tekemistä näistä kaikista (kotimaisista) yrittäjistä miten hirveästi rahastetaan ja huijataan suorastaan viikko-osakkeeseen sortuneita.

Odottakaa hetki, ensiapua saa jo kirjoittamalla minulle

[email protected]

6

790

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ovipouk

      Jos s.posti johtaa p-savon sylttytehtaalle, niin kannattaa jättää väliin. Korostan, kannattaa jättää väliin.

    • snaxnetti123

      Hyvä ovipouk. Ymmärrän mitä tarkoitat p-savon sylttytehtaalla ja sain makoisat naurut! Taidat olla sisäpiirissä? Tässä vaiheessa paljastan, että sähköposti vie ihan yksityisen kaverin luokse (minä), joka on jo 10 vuotta painiskellut näiden lomaosakkeiden kanssa (en ole viikko-osake myyjä enkä vanha sellainen). Olen vaan ajamassa rehellistä lomailua Suomen kamaralle ja jos sanon ilman taloudellista hyötyajattelua, ehkä valehtelen.
      Mutta tiedän, että minun kaltaisia on tuhansia ja jos tätä kuviota ei oikein ymmärrä, ansaan menee...
      Eikö Sinustakin olisi hyvä että ainakin eläkeläisiä autettaisiin tässä ympäristössä.

      No kaikki saatiin hyviä uutisia! Lomamatkailu siirtyy Suomessa 1.7.2018 aluehallintoviraston alaisuuteen ja se voi olla kova paikka eräille.
      Te jotka tulette petetyksi näissä loma-osake hommissa, TEHKÄÄ AINA KANTELU AVIIN!

      Se ei maksa mitään, mutta auttaa tässä minun ideologiassa tehdä Suomesta rehellinen matkailualan maa, saa sulan hattuun!

      [email protected]

    • snaxnetti123

      Hei vielä!

      Toi viimeinen lause meni pikkusen poskelleen (lähti liian aikaisin). Se kuuluisi olla näin:

      Se ei maksa mitään, mutta auttaa tässä sanotaan vaikka projektissa tehdä Suomesta luotettava ja rehellinen matkailualan maa. Tälle ajatusmaailmalle tulee jokaisesta pienestäkin huijauksen yrityksen poistosta sulka hattuun. Aika vaikea lause, mutta toivottavasti ovipouk on kanssani samaa mieltä!

      • snaxnetti

        Niin vielä, koska on tullut ihan hirveesti kyselyjä milloin sivusto on valmis (kauhea raakatekele) sanotaanko 15.5.2018. Koska tämä sivusto tuskin antaa mahdollisuutta mainostaa toista sivustoa, laitan sen osoitteen sitten kaikille minulle s-postia laittaneille. Älkää vielä laittako!


    • snaxnetti

      Hyvä ovipouk! Laita minulle joskus kun ehdit viestiä miksi tätä pohjois-savon sylttytehtaan miestä niin vihataan näissä piireissä. Kävin kotisivuilla ja näyttihän miehellä olevan jopa tutkintojakin takana...

    • Vigstet

      Voi voi ei oninistu lomaosakkeet on janiitä myydään enemmän kuin jä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      351
      1477
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1206
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1075
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      837
    5. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      831
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      460
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      444
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      91
      433
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe