Seeprapeippo poikaset

Peipot321

Hei minulla on seeprapeippoja ajattelin että vosin jossain vaiheessa niille tehdä munia ja sit ajattelin kysyä että jos emo ei osaa hoitaa pokaisia tai haluan ruokkia ne kädestä mitä poikaisille pitäisi sekoittaa ruokaan ainaki jotainhan koiran ruokaa kuulema siis niille pienille peippo vauvoille kun videoissa ja muissa on ainakin selllaista mömmö juttua ? Olen etsinyt paljon tietoa mutta ei oikeen löydy mitä niille poikaisille voi syöttää ihan pienestä pitäen. olisin kiitollinen jos joku voisi nyt selvästi vastata mitä poikaisille

2

972

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikoiranmössöjä

      Ei todellakaan mitään koiranruokaa vauvalinnuille. Käsinruokinta on vaativaa puuhaa joten jos se emo ne itse osaa ruokkia siihen ei kannata alkaa puuttumaan tai sulla saattaa yks kaks olla kuolleita poikasia.
      Täältä löytyy neuvoja sieltä kannattaa kysyä: http://www.kaijuli.fi/forum/index

      • unohdinmainita

        Niille syötetään käsinruokintajauhetta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."

      Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa
      Suomalaiset julkkikset
      59
      3218
    2. Sielusi on kaunis, nainen samoin

      Kaunis sielu, oot 😍
      Ikävä
      151
      1718
    3. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      127
      1408
    4. Jos jotain saisit muuttaa kaivatussa

      niin mitä muuttaisit?
      Ikävä
      93
      1339
    5. Nyt katsokaa ihmiset tätä Mattilan showta

      Missä näette räkimistä. Katsokaa tarkkaan. Miksi iltapäivälehdet halusivat oikeudelta videon muttei julkaissetkaan sitä.
      Haapavesi
      121
      1326
    6. Kirjainleikki

      Leikitään pienillä tunnisteilla. :) Montako samaa kirjainta etunimissänne on?
      Ikävä
      111
      1194
    7. Farmi-tippuja Kasper Strömman tilittää maatilan olosuhteista - Yllättävä vertaus ihmetyttää: "Me..."

      Oho! Kasper Strömman on tuttu podcastista ja YouTubesta, sekä nyt Farmi Suomi -ohjelmasta. Lue lisää: https://www.suom
      Tv-sarjat
      7
      979
    8. Kansalaisaloite etenee

      Eduskunta hyväksyi kansalaisaloitteen eheytyshoitojen kieltämiseksi.
      Luterilaisuus
      306
      975
    9. Taidat olla aika yksinäinen

      Vieraita ei käy koskaan. Ainoa kontakti on kaupan kassa.
      Ikävä
      71
      950
    10. Muistatko mitä sanoin sulle

      ihan ekaksi? Oikea nainen tietää kyllä vastauksen. m
      Ikävä
      45
      803
    Aihe