OLEN PALSTAN SKEPONEN

SIIRI-SUUTIN

OLEN PALSTAN KAIKKEIN MULKKUMAISIN SKEPONEN, SILLÄ
NIMENI ON SIIRI-SUUTIN.

PILAAN PALSTANNE JA WAPPUNNE!

14

928

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Phallos

      Tule näyttään, muuten Me ei uskota, että se on suuri.

    • hellari

      nuo skeposet pilaa palstan täysin.

      • oikeaanhoitoon

        Joo, kaikki skeposet pitäis sulkee mielisaaraaloihin koko loppuiäkseen.


    • sairasta

      Meillä on ilmainen kattava valtion varoin kustannettu rokotusohjelma, minkä johdosta lasten terveys jo ennalta varmistetaan, etteivät he tule elämänsä varrella sairastumaan. Vielä pieniä viilauksia alati lisääntyviin mitättömiin autoimmuunisairauksiin, niin johan helpottaa. Rokotteilla on tarkoitus ratkaista kaikki inhimillisen elämän mysteerit, kuten alati lisääntyvät autismi, diabetes, reuma, mielenterveysprobleemat, tolkuton väsymys ja monet muut, joiden syytä on turhaa miettiä ja aivojaan rasittaa, kun joka tapauksessa rokotteita kehitellään koko ajan lisää.

      Miksi vanhemmat kuskaavat terveitä lapsiaan muka-muka hoitoihin, kun meillä on niin erinomaisen kattava rokotusohjelma, jonka turvin riittävä hyvinvointi on jo saavutettu. Muutama vuosikymmen sitten tuhkarokosta ei revitty uutisia, mutta nyt joka ikinen tapaus pääsee otsikoihin. Autismi taas ei pääse parrasvaloihin, ei ole muodissa ja muutoinkin eihän tuo ole mitään tuhkarokkoon verrattuna. Sitäpaitsi autismin lisääntyminen on negatiivisesti liitetty rokotteisiin, minkä vuoksi on parempi, ettei siitä turhan päiten revitä otsikoita.

      Eikö kaikkien lasten pitäisi olla tiukan valvonnan alla pakkorokotteineen ja pakkohoitoineen. Lääketieteelliset tutkijat tietävät parhaiten, kuinka ihmisen tulee elää. Ennen vanhaan papit määräsivät häpeärangaistuksia ja nyt tämä määräysvalta on siirtynyt lääkäriliitolle.

      Puoskarit? Ovatko he niitä, joiden toimien johdosta sairaudet muuntuvat tunnistamattomiksi vai ovatko he niitä, joiden johdosta nämä kiusallisiksi muuntuneet nykyajan sairaudet koetetaan jotensakin pitää kuosissa.

    • skepponen

      ON SE KIVAA, ETTÄ Toivo Lång keksi haukkumanimen "Skeponen" meille skeptikoille. Sitä on kivaa käyttää, kun vastaa uskomushoito sivulle. Meitä on useita, jotka käytämme tätä nimimerkkiä. Siis se oli neljä vuotta sitten ilmestyessään Toivon haukkumasana.

    • TosikyllästynytHörhö

      Haloooo palstan seriffi ja ylläpitäjät!

      Miksi tuota skeposta ei bannata ikiajoiksi?

    • ÄlkääSortuko

      Antihistamiinit tuhoaa ihmiskunnan.

    • Siiri-Suutin

      Minä myös juhlkn Rino Leinon päivää!

      "Kyltyyri! Kyltyyri! Kyltyyri!"
      Tuo huuto on Suomessa syyri,
      Mut mikä se on se kyltyyri?
      Kas, siinäpä pulma on jyyri.

      Se on yhdelle ooppera-kyyri,
      taas toiselle Tukholma-tyyri,
      Duncan, Forssellin figyyri
      tai Parisin polityyri.

      Tuhatkarvainen on kyltyyri -
      se on Kiinassa Kiinaan myyri -
      mut Suomessa Suomen kyltyyri
      tuon kaiken on karrikatyyri.

    • Hrääkrää

      Tämä keskustelu on juuri sitä tasoa mitä aiheesta voi olla.

      • Alle50

        Aivan, skeptikkojen älykkyysosamäärä on yleensä pienempi kuin heidän kengän numeronsa.
        Eli yleensä alle 50.


    • 13prosenttiafanclub

      Toimin skeptikkojen kanssa todella kiinteässä yhtdkstyössä palstan tuhoamiseksi.

    • Hrääkrää

      Tyypillistä palstan skeptikkojen skepoilua ja palstan pilausta.

    • B.S.Hunter

      Oon BSHunter ja
      Mulla on siirisuutin.

    • Kerska-Tepponen

      Olin tuolloin ollut poissa palstalta melkein 5 kk. Tuli ilmeisesti hörhölle ikävä.

      t. keppihellari

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2231
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1846
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1364
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      216
      997
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      990
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      94
      983
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      945
    8. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      20
      784
    9. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      66
      740
    Aihe