OLEN PALSTAN SKEPONEN

OLEN PALSTAN KAIKKEIN MULKKUMAISIN SKEPONEN, SILLÄ
NIMENI ON SIIRI-SUUTIN.

PILAAN PALSTANNE JA WAPPUNNE!
14940
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tule näyttään, muuten Me ei uskota, että se on suuri.

Äänestä

nuo skeposet pilaa palstan täysin.

Äänestä
  • Joo, kaikki skeposet pitäis sulkee mielisaaraaloihin koko loppuiäkseen.

    Äänestä

Meillä on ilmainen kattava valtion varoin kustannettu rokotusohjelma, minkä johdosta lasten terveys jo ennalta varmistetaan, etteivät he tule elämänsä varrella sairastumaan. Vielä pieniä viilauksia alati lisääntyviin mitättömiin autoimmuunisairauksiin, niin johan helpottaa. Rokotteilla on tarkoitus ratkaista kaikki inhimillisen elämän mysteerit, kuten alati lisääntyvät autismi, diabetes, reuma, mielenterveysprobleemat, tolkuton väsymys ja monet muut, joiden syytä on turhaa miettiä ja aivojaan rasittaa, kun joka tapauksessa rokotteita kehitellään koko ajan lisää.

Miksi vanhemmat kuskaavat terveitä lapsiaan muka-muka hoitoihin, kun meillä on niin erinomaisen kattava rokotusohjelma, jonka turvin riittävä hyvinvointi on jo saavutettu. Muutama vuosikymmen sitten tuhkarokosta ei revitty uutisia, mutta nyt joka ikinen tapaus pääsee otsikoihin. Autismi taas ei pääse parrasvaloihin, ei ole muodissa ja muutoinkin eihän tuo ole mitään tuhkarokkoon verrattuna. Sitäpaitsi autismin lisääntyminen on negatiivisesti liitetty rokotteisiin, minkä vuoksi on parempi, ettei siitä turhan päiten revitä otsikoita.

Eikö kaikkien lasten pitäisi olla tiukan valvonnan alla pakkorokotteineen ja pakkohoitoineen. Lääketieteelliset tutkijat tietävät parhaiten, kuinka ihmisen tulee elää. Ennen vanhaan papit määräsivät häpeärangaistuksia ja nyt tämä määräysvalta on siirtynyt lääkäriliitolle.

Puoskarit? Ovatko he niitä, joiden toimien johdosta sairaudet muuntuvat tunnistamattomiksi vai ovatko he niitä, joiden johdosta nämä kiusallisiksi muuntuneet nykyajan sairaudet koetetaan jotensakin pitää kuosissa.

Äänestä

ON SE KIVAA, ETTÄ Toivo Lång keksi haukkumanimen "Skeponen" meille skeptikoille. Sitä on kivaa käyttää, kun vastaa uskomushoito sivulle. Meitä on useita, jotka käytämme tätä nimimerkkiä. Siis se oli neljä vuotta sitten ilmestyessään Toivon haukkumasana.

Äänestä

Haloooo palstan seriffi ja ylläpitäjät!

Miksi tuota skeposta ei bannata ikiajoiksi?

Äänestä

Antihistamiinit tuhoaa ihmiskunnan.

Äänestä

Minä myös juhlkn Rino Leinon päivää!

"Kyltyyri! Kyltyyri! Kyltyyri!"
Tuo huuto on Suomessa syyri,
Mut mikä se on se kyltyyri?
Kas, siinäpä pulma on jyyri.

Se on yhdelle ooppera-kyyri,
taas toiselle Tukholma-tyyri,
Duncan, Forssellin figyyri
tai Parisin polityyri.

Tuhatkarvainen on kyltyyri -
se on Kiinassa Kiinaan myyri -
mut Suomessa Suomen kyltyyri
tuon kaiken on karrikatyyri.

Äänestä

Tämä keskustelu on juuri sitä tasoa mitä aiheesta voi olla.

Äänestä
  • Aivan, skeptikkojen älykkyysosamäärä on yleensä pienempi kuin heidän kengän numeronsa.
    Eli yleensä alle 50.

    Äänestä

Toimin skeptikkojen kanssa todella kiinteässä yhtdkstyössä palstan tuhoamiseksi.

Äänestä

Tyypillistä palstan skeptikkojen skepoilua ja palstan pilausta.

Äänestä

Oon BSHunter ja
Mulla on siirisuutin.

Äänestä

Olin tuolloin ollut poissa palstalta melkein 5 kk. Tuli ilmeisesti hörhölle ikävä.

t. keppihellari

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SIIRI-SUUTIN kirjoitti:

OLEN PALSTAN KAIKKEIN MULKKUMAISIN SKEPONEN, SILLÄ
NIMENI ON SIIRI-SUUTIN.

PILAAN PALSTANNE JA WAPPUNNE!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu