Mitähän malleja mahtaisi löytyä? Pitäisi kestää myös uimahallin kloorivettä.
Vesitiivis Linux sarjakakkausta silmällä pitäen?
Linux-harrastaja
15153
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tämä on selvästi Windows käyttäjän aloite. Ai miksikö, no siksi että avaus on osaattu laittaa oikeaan katekoriaan. Havaintojeni mukaan, upun käyttäjillä vie 14 vuotta omaksua katekoriavailnta.
Nimimerkillä: Minä taas mukana.
Löytyykö kirjoitusvirheitä ?
Kysyn vaan, että löytyykö ?
Mimmoinen semmoinen katekori o?
ja mitä siinä pidetäh?
Ensimmäiseksi pisti silmään että apua aloitteleville kategoriassa, on ollut känkkäränkkä kylässä, johtunee kevätväsymyksestä, ja siitä että porkkanat on jääneet pureksimatta talven aikana.
Tähän väliin on syytä todeta, että linukshihhulillamme on aina känkkäränkkä, johtuen juuri linuksin käytöstä!
Sen verran itsekunnioitus pitäisi löytyä jokaiselta, ettei vaan suostu kirjoittelemaan minkä tahansa otsikon alla, onko koskaan edes tullut mieleen tuollainen ajatus.
Arvoisa nimimerkki Turbo-Urpo. En tiedä mikä on ongelmasi, mutta et ole vastannut millään tavalla kysymykseen. Sen verran avaan taustoja, että Linux on tulossa perustamamme Facepoo-sivuston reaaliaikaista päivittämistä varten. Ideana on yhdistää pökäleet naamoihin ja saada näin aikaiseksi sosiaalista pöhinää. Mutta ei siitä sen enempää vielä tässä vaiheessa.
Hankalahan tähän "Linux sarjakakkausta" kysymykseen on vastata jos aiot noin salaperäisenä pysyä, mielikuvitusta sinulta ei puutu se tuli kyllä selväksi.
"En tiedä mikä on ongelmasi"
Älä välitä en minäkään tiedä, joten voidaan todistetusti sanoa että minulla ei ole ongelmia, ja näin olen sinun ei tarvitse siitä huolta kantaa.
"Linux-harrastaja"
Nimimerkki kertoo että sinulla on hyvä harrastus, mutta ole varovainen, sen on parempi pysyä vain harrastuksena.
Ehkä tuon sivuston nimeksi sopisi paremmin "Julkinen vessa"
Mielikuvitus on mahtava voimavara, ja sen puuttuminen tuottaa ala-arvoisia letkauksia. Olen miettinyt että jos tekisi v.ttuilu ohjelman, joka auttaa saamaan aikaan edes jonkin tasoista älyllistä somekeskustelua.
Tämä suomi24 tietotekniikka ja varsinkin apua-aloitteleville katekoria on varsin hyvä lähde opettaa ohjelmaa keksimään nasevia vastauksia, joista voi sitten jalostaa lopullisen vastauksen tarvittaessa.
Tänä päivänä ei enää katu-uskottavuutta tarvita, mutta soma-uskottavuus olisi poikaa, ja ohjelmalle olisi varmasti käyttöä. Saavuttihan aikoinaan tämäkin ohjelma http://www.turbovisio.fi/2017/01/16/muistatko-c64n-tekoalyohjelman-kalle-kotipsykiatri/
ennen-näkymättömämmän suosin vaikka perustuikin erittäin vähäiseen määrään perus-vastauksia.
No, miten on joko pistetään alulle ?
Näpyteltiin joskus kaverin kanssa tuo MikroBitti-lehdestä. Vähän niitä DATA-rivejä muokkailtiin samalla.
Sellainen kysymys kuin "kerro lisää kotioloistasi" on jäänyt mieleen.
Sama täällä, näpyttelin sen minäkin.
Parhaiten toimii Windows-linuks-pulputin .
Tiedän kyllä kaverin joka kokeili windows-konetta veneen ankkurina. Sekään ei kyllä ollut vesitiivis.