välittäjä.
Sieltä tulee useampi vakio-ohjelma joita seuraan. Yksi hauskakin on suunnuntain Kansan radio.
Muutama vuosi sitten eräs iäkkäämpi nainen soitti:: "Ilmoitan nyt teillekin, että tiedätte: annan polkupyöräni tyttärelleni."
Sinne soitetaan ties mitä ja yleisimpiä aiheita ovat sosiaalipoliittiset hallituksen tekemät virheet .
Mutta periaatehan on että jokainen voi vapaasti kertoa mieltään askarruttavasta aiheesta
Radio seuralainen ja tiedon
3
181
Vastaukset
- ylenaikainen
Olen uusihastunut radiota kuuntelemaan. Tämä ihastus sai alkunsa siitä, että ostin uuden television. Parin kuukauden käytön jälkeen se selittämättömästä syystä pimeni. Korjasivat sitä kolmisen viikkoa, jolloin telkkaririippuvaisena elin muutaman tosi tuskaisen päivän. Tupakoinnin lopettaminenkin oli helpompaa kuin se, että en nähnyt joitakin lemppareita. Sitten hoksasin radion. Uskomattoman paljon ohjelmaa ja kaikkeen makuun - ja kaikkeen musiikkimakuun erityisesti. Niinpä radion kuuntelusta varsinkin aamurattona tuli tapa. Telkkarin kotiuduttua aikoinaan töllöttely on onneksi jäänyt entistä vähemmälle.
Siivotessa ja myöhäisiltaseuralaisena vanha kunnon radio on oiva kumppani.- Bengalitikku
Voi olla että kun saan ohjeita, minustakin voi tulla myös uusihastunut.
Radiossa on se hyvä myös ettei sitä tarvitse näpytellä eikä katsoa, eli puolipassiivisuus riittää. Luontoradio, sunnuntaiaamun musiikkiohjelmat, enska ym.
Uusihastunut minäkin olen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178