Tulevan puolison käden pyytäminen

Vappe

Ollaan nyt päälle 2,5v oltu yhdessä joten varmaan alkaisi olemaan kihlautiminen ajankohtaista.Tyttökaveri on jo aika suoraan kysynyt että milloin meinaan kosia häntä ja kyllä itse olisin tehnytkin sen mutta ongelmana on sen käden pyytäminen hänen isältään.
En ihan hirveästi ole hänen kanssa ollut tekemisissä ja en ole jutellut juuri yhtään hänen kanssaan koska ei tulla oikein yhtään juttuun.Ei edes tervehdi minua kun tavataan vaikka itse tervehdin.Tuntuu niin kiusalliselta kysyä häneltä siitä kun ei muutenkaan jutella ja asiaa hankaloittaa kun nähdään ehkä kerran kuussa kun käymme sielä.
Ja jos kysyisin niin vastaus olisi tyyliin häneltä että 'mitä vittua sä multa tuota kysyt' ja tästä voi päätellä millainen henkilö kyseessä.Ja aika usein kännissä kun käymme ja en kuulemma saisi kysyä sitä silloin kun hän on kännissä..
Mutta tyttöystävälleni hänen isänsä on tärkeä ja haluaa nimenomaan että kysyn häneltä muuten ei suostu kihlautumaan.
Pitää kait odottaa sopivaa hetkeä ja saisin rohkeuteni kerättyä ja kysyttyä tuota.

3

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mekkkk

      Noi on vanhoja juttuja menet vain kihloihin jos siltaä tuntuu eik' tartte muilta kysellä kuin naiseltasi.

    • TurhuuttaKysyäTyperiltä

      Mitäs juoppolallilta kyselet

    • offiti

      "Joten varmaan" olisi aika kosia, hmm koetko itse todella niin? Pidemmän päälle ei siitä välttämättä mitään hyvää koidu, jos tyttöystävän painostuksen tai odotuksen pohjalta olet kosimassa... siis vaikka lopulta ite olisit myös sen kannalla, niin kannattaa kuitenkin selvittää tuo asia itselleen omassa päässään. Haluatko, miksi jne... tuo ajatus isältä kysymisestä on ok, mutta epäröinti myös siinä, huolimatta millainen appiukon tekele on, niin viittais siuhen, että itse tykönäsi et ole asian suhteen velä sujut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14214
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      63
      7235
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      201
      6995
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      41
      5049
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      111
      4829
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4687
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      80
      4405
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4381
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4142
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3931
    Aihe