Nyt on kyllä iskenyt hirmuinen väsymys. Tekisi mieli nukkua koko ajan. Mikä auttaa kevätväsymykseen ?
Väsymystä ?
pluto
6883
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nukkuminen =)
Sanoisin jot ulkoilu on hyvä ja vois ottaa monivitamiineja lisäksi. Eiköhän se siitä jos ei sielunpuolella ole huolia jotka pitäis laittaa kuntoon?
Eli puristat sitruunasta mehut ja huitaset kitusin. On hapan ja syövyttää kiillettä, eli ei paljosti kannata suussa pitää.
Ja ei kannata päivittäin juoda, kun muistaakseni kulutti elimistön...olikohan se ? kaliumvarastoja?
Kysy googlelta..
Ite koitan muistaa lusikallisen tyrnimehua ja toisen omega-3 kalaöljyä päivittäin.
Lapsena kevät oli parasta aikaa, nyt (tästä sattuneesta syystä) pidän eniten syksystä. Kaupan päälle vielä valo-ongelma eli helmikuussa se alkaa: kun astuu ovesta pihalle, silmissä alkaa välkkyä punaista ja keltaista ja vesi valuu virtanaan, ellei ole kolmet aurinkolasit päällekkäin... ARGH... vaikka olisi pilvistä! Ja jatkuu sitten lokakuuhun asti :P Mutta väsymykseen auttaa, kun pakotat itsesi ulos, vaikka kuinka väsyttäisi. Tykkäätkö käydä luistelemassa, hiihtämässä, lenkillä? Pieniä pätkiä kerrallaan. Ruoan määrästä kannattaa myös tinkiä, syöminen nukuttaa kahta kauheammin. Lisäksi valitset paljon tuoreruokaa tai vähintään napsit pari karkin näköistä c-vitamiinikapselia päivässä (saa marketeista), ei niistä ainakaan haittaa ole.
liikunta, terveelliset elämäntavat ja avantouinti!
Kiitoksia neuvoista hyvät kanssasisaret =) Eiköhän me vaimokkeeni kanssa tästä piristytä...Kummallista, että olen virkeimmilläni syksyn pimeinä iltoina ja aurinkoisella säällä voisin kömpiä sänkyyn.