Hankkikaa autoonne roskapussi, johon panette ne pakkausjätteet jotka tyhjenevät ajellessa, ei vaadi paljon vaivaa , nyt pyöräkelien aikana taas paljastuu teiden varsilta jos jonkinmoista pakkausta, joissa on muovi osatekijänä, joka ei sataan vuoteen häviä maasta, vaan saastuttaa enemmän. Yksi suurimmista roskaajista on Destia jonka laittamat aurausviittojen tyvet ovat jääneet useamman vuoden aikana maahan. maahan on vuosien saatossa leikkautunut aurausviittoja joka vuosi ja tyvet paistavat maasta. Nehän myös ovat muovia ja lasikuitua.
Kaikille ryhtiä touhuissaan ympäristössä.
Kaikille ryhtiä touhuissaan ympäristössä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Heitän aina roskat ulos, ettei ne rupea haisemaan autossani.
Samalla työllistän jonkun henkilön, onko se väärin?
Ja mitä se aloittajalle kuuluu mitä teen roskilleni?
samma häär... kaikki ulos autosta heti, ompahan kunnantyöntekijoillekin penskoille kesäduunia keräillä minunkin roskat vekes
Voi vain kuvitella, minkälainen on roskisten heittelijän koti. Siellä ei ole kunnan siistijät ja talonmiehet keräämässää roskia.
On varmaan siisti. Syystä, että roskat nakellaan ympäristöön, pois kotinurkista.
Ei paljon Puolanka jaksa kiinnostaa. Kaikki rokat ulos. Muutan Keravalle. Kerava on kaupunki.
Kauppiaat kehuvat, kuinka on lonkero hyvä tuote kauppiaalle, kun se lähti alkosta heidän liikkeisiinsä, ja sen kyllä huomaa kun ulkoilee polkupyörän kanssa maanteillä, siellä tienluiskat on koristeltu lonkerotölkeillä.