Skoda Cup alkaa

Näinköhän valmentaja Marjapuuron alaisuudessa tästäkään kisasta mitään tulee?
7195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jäi mainitsematta olen gäi böi

Äänestä
  • Sellainenko on nimimerkki Jäisanomatta?
    No hyvä kun meille kerroit !

    Äänestä

Viivelähtö trappi on menestyksen tae

Äänestä

Hyvä jengi siellä on. Mitalipeleihin mennään :)

Äänestä
  • Yksi peli ratkaisee miten käy.
    Maalinteko Marjamäen alaisuudessa huippumaita vastaan on tökkinyt.

    Äänestä

Suomessa otetaan vakavasti tuo Skoda cup eli "MM-kilpailut " , jota pelataan B- C- tai D- joukkueilla kun "änäri" eli NHL on vienyt parhailta pelaajilta voimat ja pelihalut.
No, kohta alkaa jalkapallon MM-kisat, jotka ovat aivan toisenlainen juttu.

Äänestä
  • No jalkapallossa se puhti säilyy, kun juostaan 90min pallon perässä kevyttä hölkkää välillä sprintaten. Lisäksi puolet pelaajista on parempia näyttelijöitä kuin keskiverto suomalainen näyttelijä. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


j-pennanen kirjoitti:

Näinköhän valmentaja Marjapuuron alaisuudessa tästäkään kisasta mitään tulee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu