Sims laittakaa hassuja juttuja tai mokia

SimsBest

Sims 1, 2, 3 ja 4 mokia ja hassuja juttuja ois kivaa lukea niin laittakaas.

Itellä kävi niin et olin 100 vauva haastetta tekemässä, ku mun sim oli raskaana ja viimeinen vaihe moodletti välkkyi jo, niin kappas! Sim käveli ulos ja oho! Meteoriitti lensi simin päälle ja sim kuoli. Olin ihan turhautunut ja lopetin pelin tallentamatta.

Laittakaas omia!

3

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Simpsuli

      Pelasin, joskus Sims 1 Ps2 versiota. Mun oma simini asui kolmen muun simin kanssa ns kimppakämpässä. Näillä tuli jokaiselle oma kimppakyyti auto töihin. Yksi päivä simini tuli töistä ja nukahti maan tielle. Annoin sen nukkua ja hauskaa oli, että neljä limusiiniä seiso siinä peräkkäin simini takia. Kämppikset oli poissa kotoa sen päin ja tulivat seuraavana päivänä pois töistä :D

    • SimahtanutJokaEiKirjaudu

      Ei tää oo erityisen hassu juttu, mut mun moka kuiteskin ja aika tuore tapaus eiliseltä.

      En mä ollut tappanut yhtään simiä tahallani kymmeneen vuoteen pelissä - pelin ulkopuolella ja vahingossa kyllä - mut paahdettuani useammalla perheellä Selvadoraa 600 tuntia mä aloin pikkasen kyllästyä ja latasin muutaman modin, joita mä en ollut aikaisemmin kokeillut.
      Yks niistä oli Sacrificialin ExtremeViolence ("äärimmäinen väkivalta") beta-modi.

      No kokeilun vuoksi piti sitten lahdata joitakin tyyppejä, mutta en mä siitä erityisemmin pitänyt. Ihailin kyllä modin tekijän mielikuvitusta muutamien animaatioiden suhteen, mut totesin ettei simien tappaminen ole mun juttu. Siirryin turpiinveto-linjoille ja kun peli yllytti modin käskemänä hankkimaan muutaman vihollisen, niin tuumin että mikäs siinä. Hankitaan nyt sitten. Laitoin oikein ikävän simityypin peliin - ja komensin sitä täräyttämään Marcus Flexia kuonoon kerran pari.
      Kaikki TS4:ää pelanneet kai muistaa sen ison karpaasin. Mukava hemppa ja reilu tyyppi mut näyttää pikkasen uhkaavalta - varsinkin kun mun simi kolhi sen naaman heti alkuun julman näköseksi.

      No ei Marcus F. oikein tykännyt tyylistä ja mun simi sai siitä sitten vihollisen. Seuraavaksi simi kävi Forgotten Hollowssa latomassa Vladia (sitä vampyyrien pomo-pahista) turpaan. Siihen oli jopa mukamas pikkasen aihetta, kun Vladi kävi jo imuttamassa simin tyttökaveria. Marcus Flex oli kuitenkin täysin syytön eikä ikänä ollut yhtäkään mun simiä loukannut, joten mua alkoi hivenen häiritä, kun tää mun kelju simi edelleen kävi Marcus Flexin kraiveleihin, uhkaili sitä, höläytti neniin tuon tuostakin ja pieksi pahan päiväiseksi ihan vain sen takia kun oli muka vihollisesta kyse. No ei se ollut kivaa katella edes mun mielestä ja simin tyttökaverikin kauhisteli semmoista meininkiä. Aina kun Marcus Flex oli lenkillä - sen lenkkirata kulki sen talon ohi missä mun simi asuu - niin se sai turpiinsa. Tylsää, mä mietin ja simin tyttökaveri jäkätti koko ajan, mutta simi vaan meni ja pieksi Marcus Flexin joka helkutin kerran kun vain sen näki.

      "Pois väkivalta" mä funtsin ja pakotin simini unohtamaan vihollisuudet Marcus Flexin kanssa. (siihenkin on modi tai useampi ja huijaukset päälle)

      Ja arvatkaas mitä se mun väkivaltainen häirikkösimi teki taas, kun näki Marcus Flexin? No tietty se meni ja veti sitä kuonoon ihan kuten ennenkin.

      "Ei sovi! Ei kerta kaikkiaan käy laatuun tuommoinen peli!" mä tuumin ja huijasin Marcus Flexin mun simin parhaaksi kaveriksi! (mä olin ihan varma että kaikki sujuu nyt ilman mitään pieksemisiä ja kaikki on hyvin!)

      No eipä ihan ollut kaikki hyvin ja simit ikuisesti sovinnossa. Heti kun mun silmä vältti, niin simi paineli väijymään Marcus Flexiä sen kuntoilureitin varteen ja hakkasi sen oikein kiukulla pahaan kuntoon.

      "No jo on sitkeä sissi! Eikö juman kekkama saa hakkaamisesta jo tarpeekseen?" mä funtsin - ja huijasin mun ilkeän simin ensinnäkin kiltiksi ja kohteliaaksi. Sitten mä otin siltä parhaani mukaan kaiken tappelutaidon pois ja siirsin sen asumaankin toiseen paikkaan. Sitten mä juksasin simin tyttökaverin vielä ilmiantamaan simin ja poliisit vei sen kolmeksi päiväksi. (aika hieno modi, muuten) "Eiköhän nyt lopulta oppinut!" mä funtsin. Marcus F. saa lenkkeillä rauhassa ja se mun simin tyttö saa kivamman poikakaverin - tai niin mä kuvittelin, kun oon pikkasen yksinkertanen.

      Nyt kai jo arvaa mitä se mun muka rauhallinen ja kiltiksi pakotettu ja kertaalleen vangittu simi teki, kun se sattumalta näki Marcus Flexin, jonka kanssa sen nyt piti olla ylin ystävä? Joo. Se meni ja täräytti sitä kuonoon. Ystävä ystävän pettää, mut vihamies ei milloinkaan.

    • Anonyymi

      Tää on aika lyhyt jo en tiiä onks tää oikeesti MOKA, mutta olkaa hyvä

      Kerran olin kokeilemassa miltä näyttää,kun kasvisimi kuolee. No olisin voinu katsoa sen jostain mutta itse tietenkin piti yrittää. Just kun se oli kuihtumaisillaan nii tietty piti yrittää pienentää sen tilaa ja kas, kohta sen aurinkovoimat oli taas täysillä!! Ei mikään kunnon moka mutta pikkumoka kuitenkin. Samassa perheessä oli kuusi kissaa sekä toinen kasvisim (sen mokakuoleman lisäksi), ja ne kaikki kissat sotki ja peuhasi, ja koko siitä pelistä tulikin loppujen lopuksi pelkkää 'tee iloiseksi' napin painelua ja kissojen myymistä. xD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      282
      2635
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2453
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2205
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      76
      1877
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      122
      1639
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      136
      1423
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1308
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      88
      1130
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1099
    Aihe