Paluuputki

Mikä systeemi tuossa 500 vallun poltton.paluuputkessa.Kaikki panjot ja putki tankkiin asti putsattu myös suod.päältä.Onko suihkun päässä jokin paineventtiili jumissa kun näyttää,että keskimäinen panjon alla nestettä, laitimmaiset kuivat.No kone käy vartin ja sammuu ja pirunmoinen paine syntynyt pumpun ilmausruuvin alle.
3509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samanlaisia ne suuttimet Vallussa on kuin muissakin. Kyllä se lähinnä takeltelee suuttimen kärki siellä sisällä. Saahan ne poistoputket vähän vuotaa, ei se käyntiin haittaa. No eihän ne tietty muuten saisi vuotaa.. palovaarakin hieman ja sotkeentuu paikat. Voihan se olla se keskimmäinen juurikin joka takeltelee tai joku suutin kuitenkin.

Onkos Vallu otettu pitkästä seisonnasta palvelukseen, vai mistä vika alkujaan ilmeni.

Äänestä
  • Talvet lingottu pihaa,kesät pyörinyt klapikoneen edessä,polttoaine oli kyllä paskasta niin,että suodatinki meni vuodessa täysin tukkoon.Kumma aparaatti vetää ja käy mutta ei osaa palauttaa ylimääräistä polttoainetta paluuputkeen.Hiukan kun sp.aukasee ilmausr.menee vaikka maailmanääriin muttaa suttaa niin paljon ettei tulipalovaaran takia kehtaa ajaa.

    Äänestä

  • Viissataset kirjoitti:

    Talvet lingottu pihaa,kesät pyörinyt klapikoneen edessä,polttoaine oli kyllä paskasta niin,että suodatinki meni vuodessa täysin tukkoon.Kumma aparaatti vetää ja käy mutta ei osaa palauttaa ylimääräistä polttoainetta paluuputkeen.Hiukan kun sp.aukasee ilmausr.menee vaikka maailmanääriin muttaa suttaa niin paljon ettei tulipalovaaran takia kehtaa ajaa.

    No on sulla valtsuvekotin. Tuli tää tarina mieleen kun muutakaan osaa nyt sanoa

    https://www.youtube.com/watch?v=pqsbCYx3jc0

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viissatanen kirjoitti:

Mikä systeemi tuossa 500 vallun poltton.paluuputkessa.Kaikki panjot ja putki tankkiin asti putsattu myös suod.päältä.Onko suihkun päässä jokin paineventtiili jumissa kun näyttää,että keskimäinen panjon alla nestettä, laitimmaiset kuivat.No kone käy vartin ja sammuu ja pirunmoinen paine syntynyt pumpun ilmausruuvin alle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu