... joita joidenkin mielestä jo hauta odottaa, tässä teille aivoihin hieman liikettä... :
https://www.youtube.com/watch?v=l8rtiRNwfvg
Me mummon mussukat....
11
347
Vastaukset
Hän ainakin oli aluksi pukeutunut ikäisekseen oikein (PorvoonParonin) mielestä.
Mutta entäs sitten? Meniköhän paronilta halut ...Enpä ole sitä pitkää ketjua avannut ja lukenut, varmaan monenlaisia näkemyksiä. Itse pysyttelen klassisella linjalla, mutta antaa kaikkien kukkien kukkia.
Oheinen video tullut muutamaan kertaan katsottua, siitä tulee niin hauska fiilis. Yleisön reaktiot ovat niin hauskoja. Ja rouva itse, aivan ihana, tietää miten yleisö otetaan.
- tavanmukaan
Ja heti aloitettiin naljailemalla.
- hehehehee
Nainen 60 olet ihana 💓
Ryppysi ovat siliteltävän ja suukotettavan suloisia 👌
Aamujumppa peilin edessä tehty. Ihana nähdä, kun lihakset ovat vahvistuneet siitä, kun aloitin. Olen kuvia ottanut tasaisin väliajoin, jotta näen säännöllisen harjoittelun tulokset. 🏋♀
Nyt just taivaallisen positiivinen ja energinen olo 💪👊
🌞aurinko paistaa.
Minihame ja menox 🤸♀
Peippo laulaa https://www.youtube.com/watch?v=Vwzoey1SMAY - Tuo-mummo-noin
Uuden ajan Tiina Tönö.
Nocomment2 kirjoitti:
Mahtaax edes olla mummo. Me ei tiedetä.
Itse en ole mummo, vieläTäällähän on leimattu kaikki yli 60-vuotiaat naiset, aika monenlaisilla ilmauksilla, ämmänläyskä särähtää korvaani aika pahasti. Minä olen isoäiti kolmelle ihanalle lapselle, mutten millään muulla tavoin alkanut vielä keinutuoli-mummoksi. "Vierivät kivet eivät sammaloidu."
Tuossa laulajassa on kyllä virtaa, ja hänhän on jo 68 v, kyllä minä hänelle hattua nostan, ihan jo uskaltamisesta. Ei pidä aina ottaa kaikkea niin kirjaimellisesti ja tosissaan. Relax, baby!Nyt löytyi taas kerran sivistyksestäni aukko. Kuka on Tiina Tönö? Suomalainen versio Tina Turnerista?
Lapsenlapsia odotellessa olen muuttunut mummoksi, enkä kyllä tykkää kyttyrää jos sellaiseksi kutsutaan. Sen kun leimaavat, niinhän se meni, ettei haukku haavaa tee. Minulla kun koskaan ei ole ollut julkisuudessa ensimmäistäkään esikuvaa ja nyt on myöhäistä alkaa rokkimimmiksi, tanssinkoulunomistajaksi tms julkkikseksi.
Hienoa et virtaa riittää - kuntoa pitää olla kun leipänsä äänihuulilla tienaa
- Wauh
Fantastinen. Ihana. Juuri tuollaisia kaivataan esimerkeiksi.
Tulin mummoksi 37-vuotiana, joten mummopa hyvinkin. Mukava katsoa kuinka vetreänä on mummolla nivelet säilyneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115357Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493432Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle933298Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku403286- 811867
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311626450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1281617Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.441604Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1481294- 161169