Me mummon mussukat....

suvenkorento12

11

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hän ainakin oli aluksi pukeutunut ikäisekseen oikein (PorvoonParonin) mielestä.
      Mutta entäs sitten? Meniköhän paronilta halut ...

      • Enpä ole sitä pitkää ketjua avannut ja lukenut, varmaan monenlaisia näkemyksiä. Itse pysyttelen klassisella linjalla, mutta antaa kaikkien kukkien kukkia.

        Oheinen video tullut muutamaan kertaan katsottua, siitä tulee niin hauska fiilis. Yleisön reaktiot ovat niin hauskoja. Ja rouva itse, aivan ihana, tietää miten yleisö otetaan.


    • tavanmukaan

      Ja heti aloitettiin naljailemalla.

    • hehehehee

      Nainen 60 olet ihana 💓
      Ryppysi ovat siliteltävän ja suukotettavan suloisia 👌
      Aamujumppa peilin edessä tehty. Ihana nähdä, kun lihakset ovat vahvistuneet siitä, kun aloitin. Olen kuvia ottanut tasaisin väliajoin, jotta näen säännöllisen harjoittelun tulokset. 🏋‍♀
      Nyt just taivaallisen positiivinen ja energinen olo 💪👊
      🌞aurinko paistaa.
      Minihame ja menox 🤸‍♀
      Peippo laulaa https://www.youtube.com/watch?v=Vwzoey1SMAY

    • Tuo-mummo-noin

      Uuden ajan Tiina Tönö.

      • Mahtaax edes olla mummo. Me ei tiedetä.
        Itse en ole mummo, vielä


      • Nocomment2 kirjoitti:

        Mahtaax edes olla mummo. Me ei tiedetä.
        Itse en ole mummo, vielä

        Täällähän on leimattu kaikki yli 60-vuotiaat naiset, aika monenlaisilla ilmauksilla, ämmänläyskä särähtää korvaani aika pahasti. Minä olen isoäiti kolmelle ihanalle lapselle, mutten millään muulla tavoin alkanut vielä keinutuoli-mummoksi. "Vierivät kivet eivät sammaloidu."

        Tuossa laulajassa on kyllä virtaa, ja hänhän on jo 68 v, kyllä minä hänelle hattua nostan, ihan jo uskaltamisesta. Ei pidä aina ottaa kaikkea niin kirjaimellisesti ja tosissaan. Relax, baby!


      • Nyt löytyi taas kerran sivistyksestäni aukko. Kuka on Tiina Tönö? Suomalainen versio Tina Turnerista?


      • Lapsenlapsia odotellessa olen muuttunut mummoksi, enkä kyllä tykkää kyttyrää jos sellaiseksi kutsutaan. Sen kun leimaavat, niinhän se meni, ettei haukku haavaa tee. Minulla kun koskaan ei ole ollut julkisuudessa ensimmäistäkään esikuvaa ja nyt on myöhäistä alkaa rokkimimmiksi, tanssinkoulunomistajaksi tms julkkikseksi.
        Hienoa et virtaa riittää - kuntoa pitää olla kun leipänsä äänihuulilla tienaa


    • Wauh

      Fantastinen. Ihana. Juuri tuollaisia kaivataan esimerkeiksi.

    • Tulin mummoksi 37-vuotiana, joten mummopa hyvinkin. Mukava katsoa kuinka vetreänä on mummolla nivelet säilyneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      163
      1398
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      40
      995
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      715
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      640
    5. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      622
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      616
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      20
      602
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      563
    Aihe