ei leikin asia

ihmislapsi

Sielu hyvä,monenlaiset asiat pyörivät mielessä,mutta muista nyt kuitenkin,että taivaaseen pääsee vain Jeesuksen kautta.Eli jos sinä haluat pelastua,niin sinun on otettava Jeesus vastaan omana henkilökohtaisena Vapahtajanasi.Henkilökohtainen yhteys Jeesukseen on välttämätön pelastukseen,eihän Herra muutoin sinua tunne.Sinun kannattaa rukoilla Jeesusta,tehdä parannus synneistäsi ja tietysti uskoa,että Jeesus on Jumalan Poika.

7

3730

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ispal

      tämä on vitsipalsta! Missä kohtaa piti nauraa???

    • Frank Pappa

      Tosi hyvä vitsi nauratta vieläkin (1/2 sekunnin).

    • tarkka-ampuja

      Taidat olla syntinen piru kun tommoisia kirjoittelet.Et ole edes käynyt rippikoulua.
      Kiusaat vaan ihmisiä tommosilla kirjotuksilla.
      Sä olet jonkun sortin sadisti.Lopeta tommoset kirjottelut.Ala uskoon.Jotakin.

    • Valloota

      Painu. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

      • kaartinruusu

        Vastaus ja sitten huumoria: Eivätkö nämä kiihkoilijat jätä ketään eikä mitään rauhaan omassa helvetinpelossaan??? Pitääkö sitä koittaa syöttää väkisin muille, kun tuntuu siltä, että helvettiin joutuminen - hah - on pakostakin edessä!!!

        Vähän sitten sairastamishuumoria: Radion kuulutus: Kauppamatkustaja Koistinen. Matkalla sinisellä Saabilla jossakin Itä-Suomessa. Ottakaa kiireesti yhteys apteekkiin. Olette vakavasti sairaana.


    • ...

      hahahah... eikö raamatussa ole kielletty tappaminen? lopeta tollonen kirjottelu... olen melkoisen varma, että se aiheuttaa kuolemien hurjan nousun!

    • MKT

      VOI PERSE KU EN YMMÄRRÄ MIKSI AIKUISET IHMISET USKOO SATUIHIN.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      29
      5480
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      167
      1959
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      160
      1581
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1334
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      28
      1268
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1155
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1134
    8. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      55
      1124
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      212
      1068
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      920
    Aihe