Saako äipyli risuja vai ruusuja vai sen horsman joka rentun ruusu on?? Vai joutuuko kummulle kukkaset viemään??
No kohta on äitienpäivä
Moninaistaäitiä
8217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No emmää nyt tiedä miten tohon pitäis suhtautua. Mutsi alko jo ollessani alle kolmekymppinen vihjailemaan et pitäis roudata luut omaan himaan. Se pelkäs et sen uus äijä kattelee mun sääriä liian pitkään. Niin se kyl tekeekin, seon himottava ukko mun mielestä.
Kannattaaks sille nyt mitään rehuja ostella kun aikoo hyljätä lapsensa maailmalle ennen aikojaan.
Mähän sitäpaitsi opiskelen vielä ja eiks sillon oo mutsilla velvollisuus elättää mua? Mä oon sille luvannu että kun mä täytän kohta 35 niin mä lähden faijan luokse suunnitteleen mun elämää eteenpäin. Mun faija on italialainen muusikko ja sillon kämppä Torinossa vaik ei se siel päljon oo kun se tekee keikkaa jonkun Julion bändissä.
Miks ihmiset yleensäkin tekee kersoja jos ne ei oo valmiita niist huolehtiin?
Mikset yleensä hanki lääkitystä skitsofreenikko
Yleensä en hanki, mutta toisinaan hankin. Hankintalakikin velvoittaa kilpailuttamaan hankinnat. Joillekin potilailleni toki hankin lääkkeitä suoraan venäläisestä tukusta.
Mä oon aivan kusessa kun mulla on neljä äitiä. Jokaisen luona pitäis käydä samana päivänä. En mää jaksa taas, mä oon itekkin jo 48 v ja aika väsyny. Onnellisia ne joilla on vaan yks mutsi.
Mummi ja ukki on jo kuallu, mutsi ja faija on myäs kuallu, veljeni on kuallu kaik on jo kuallu.
Kiva, perinnöt on siis jo juotu!
Jaa mitkä perinnöt minun äipältä ei jääny ku tekarit ja isiltä ei mittään
Kuules ku ei tull mittä perintöä, mummolta jäi jälkke jottain fiinimpä tavaraa mut mää en hualinu niit, annoin muide sukulaiste viedä ne , faijan ja mutsin tavaroist en kans hualinu mittä, en halunnu. Mää pärjän ain omillain.