Appen työskentelee puheentunnistussovelluksen kehittämisen parissa ja nyt etsimme äidinkielenään Suomea puhuvia, yli 15-vuotiaita miehiä ja naisia, osallistumaan tähän hankkeeseen puheentunnistusteknologian laadun parantamiseksi.
Tehtäväsi on kuvailla muutamalla sanalla, annettujen ohjeiden mukaisesti, mitä kuvassa milloinkin tapahtuu. Tehtävän suorittamiseen tarvitset Android-laitteen (älypuhelin tai tabletti) tai vastaavasti tietokoneen johon on kytketty ulkoinen mikrofoni sekä Google Chrome-selaimen ja internet-yhteyden.
Tehtävän suorittaminen kestää noin 2 tuntia, jonka voi joko suorittaa kerralla tai sitten useammassa osassa. Maksamme hyväksytystä suorituksesta 22 euroa.
Englannin kielen perusteet olisi hyvä osata, koska ohjeet ovat englanninkieliset, mutta tarvittaessa opastetaan suomeksi.
Mikäli kiinnostuit niin laita alla olevaan sähköpostiin nimesi, ikäsi ja millä laitteella tekisit nauhoitukset, niin olemme sinuun yhteydessä.
[email protected]
Helppo ja nopea projekti jonka voit tehdä kotoa
appen.rekry
1
4944
Vastaukset
Hei,
miksi vaatimuksena ulkoinen mikrofoni? Eihän tabletissa tai äylykännykässäkään ole ulkoista mikrofonia, eikö samalla tavoin kelpaa läppärissä oleva mikki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.33812187Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko463570- 823159
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1272937- 992834
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam612618Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1592536Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2732439- 451511
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �151498