Kunnan järjestettävä kansan äänestys Peltolan ja

Kunnan järjestettävä kansan äänestys Peltolan ja keskustan toimista, että hyväksyykö veron maksajat keskustan ja kaverinsa Peltolan suunnitelmat !
101077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitä tekee kunnalla joka ei palvele asukkaitaan vaan ajaa jonkun pienen sisäpiirin etua? Turhaa tulonsiirtoa kun kunta on jo nyt konkursissa.

Äänestä

Eläkeläiset eivät ymmärrä pormestarimallia. Missä on se Rautiaisen peräänkuuluttama edustuksellinen demokratia? Äänestäjiä viedään nyt kuin pässiä narussa kesken kaiken. Kyllä asiasta olisi pitänyt informoida kuntalaisia eikä syöksyä suin päin kohti tuntematonta.

Äänestä
  • Tuleeko teille sinne Puolangalle apulaispormestarikin kun Helsingissäkin on?

    Äänestä

  • mmjoha16 kirjoitti:

    Tuleeko teille sinne Puolangalle apulaispormestarikin kun Helsingissäkin on?

    Tulee tottakai kaksi apulaispormestaria, kuten Helsingissä. Siihen valitaan kaksi touhoa akkaa, kuten Helsingissä. Toinen vassareista joka vastaa rakentamisesta. Toinen vastaa sosiaali- ja terveyspalveluista. Pääsyvaatimuksena ja pätevyysvaatimuksena on lehmänlannan lapiointi taikka koulun/ sairaalan siivoaminen.

    Äänestä

Vassarit, persut, ja sitoutumattomat . kieltäytykää kunnanhallituksen paikoista . Te ette olele voineet vaikuttaa päätöksiin kepun tiktatuuririn vuoksi tähänkään asti. Puolanka siirtyy turkin diktatuurin kaltaiseen aikaan. Äänestäkää valtuustossa kaikkia diktstuuri esityksiä vastaan.

Äänestä

Peltola saa äänestyksessä lähes kaikki äänet. Paras valitaan pormestariksi.

Äänestä

Ihanpa ite ootte edustajanne valinneet. KEtä tästä nyt sitten voisi syyttää....

Äänestä
  • Ahneita ,vallanhaluisia kepulaisia.Jotka ovat ajaneet vain omaa etuaan kuntalaisten kustanuksella. Jos tyhmyydestä voisi sakottaa Puolanka olisi rikas kunta.

    Äänestä

Menkää vikisiät ehokaaksi ensivaaleissa, tai mitäpäse hyvejää. Pareen ruikuttaa nimimerkintakaa. Ymmärrän teitä, tänne helppo purkaa huonoa oloa.

Äänestä
  • Etpä tuota itekkää tohtinu nimeäsi tuoda esille. Eikö rohkeus riittäny?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


toimitusinsinööri kirjoitti:

Kunnan järjestettävä kansan äänestys Peltolan ja keskustan toimista, että hyväksyykö veron maksajat keskustan ja kaverinsa Peltolan suunnitelmat !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu