Olen 15v tyttö ja siis pelkään sairauksia yli kaiken!! Minulla on lasit ja hajataittoa joku -0.5 ja jonkin aikaa sitten oli näkökentässä ns. tähtisäde pilkkuja, siis yhtäkkiä ilmestyi ja sen jälkeen olen nähnyt kirkkaalle katsoessa esim. taivaalle, erilaisia kipinöitä ja sellaisia "lankoja", eikai ole vakavaa? Voisiko olla ohimenevää ja johtua kipeistä niskoista. Välillä huimausta, varjot jää kirkkaista asioista hetkeksi silmiin kun sulkee ja painetta korvissa. Pelottaa... toivottavasti menee ohi.
Vastaukset 3
- pelottaapelottaa
vai onko vain normaalia hileitä/lasiaissumentumia
- pelottaapelottaa
Ja siis molemmissa silmissä. Kuivatkin silmät usein.
- kokemustaon
Voi tietysti olla niskajumiperäistä. Mutta visual snowiin nuo kuuluvat myös. Suosittelen että syöt vaikka vitamiinikuurin varmuuden vuoksi jos onkin vaikka b-vitan puutos. Mutta olet niin nuori, että tuskin on vakavampaa. Visual snow ei ole vaarallinen, häiritsevä kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901369
- 46748
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit56673- 85661
- 20659
- 53618
- 51592
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o133587Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191557