Olen 15v tyttö ja siis pelkään sairauksia yli kaiken!! Minulla on lasit ja hajataittoa joku -0.5 ja jonkin aikaa sitten oli näkökentässä ns. tähtisäde pilkkuja, siis yhtäkkiä ilmestyi ja sen jälkeen olen nähnyt kirkkaalle katsoessa esim. taivaalle, erilaisia kipinöitä ja sellaisia "lankoja", eikai ole vakavaa? Voisiko olla ohimenevää ja johtua kipeistä niskoista. Välillä huimausta, varjot jää kirkkaista asioista hetkeksi silmiin kun sulkee ja painetta korvissa. Pelottaa... toivottavasti menee ohi.
Eikai visual snow??
pelottaapelottaa
3
321
Vastaukset
- pelottaapelottaa
vai onko vain normaalia hileitä/lasiaissumentumia
- pelottaapelottaa
Ja siis molemmissa silmissä. Kuivatkin silmät usein.
- kokemustaon
Voi tietysti olla niskajumiperäistä. Mutta visual snowiin nuo kuuluvat myös. Suosittelen että syöt vaikka vitamiinikuurin varmuuden vuoksi jos onkin vaikka b-vitan puutos. Mutta olet niin nuori, että tuskin on vakavampaa. Visual snow ei ole vaarallinen, häiritsevä kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2666134- 496101
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?925784Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k405062Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494769Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2224129Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43901- 1513656
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393232Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.283153