Eikai visual snow??

pelottaapelottaa

Olen 15v tyttö ja siis pelkään sairauksia yli kaiken!! Minulla on lasit ja hajataittoa joku -0.5 ja jonkin aikaa sitten oli näkökentässä ns. tähtisäde pilkkuja, siis yhtäkkiä ilmestyi ja sen jälkeen olen nähnyt kirkkaalle katsoessa esim. taivaalle, erilaisia kipinöitä ja sellaisia "lankoja", eikai ole vakavaa? Voisiko olla ohimenevää ja johtua kipeistä niskoista. Välillä huimausta, varjot jää kirkkaista asioista hetkeksi silmiin kun sulkee ja painetta korvissa. Pelottaa... toivottavasti menee ohi.

3

545

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelottaapelottaa

      vai onko vain normaalia hileitä/lasiaissumentumia

    • pelottaapelottaa

      Ja siis molemmissa silmissä. Kuivatkin silmät usein.

    • kokemustaon

      Voi tietysti olla niskajumiperäistä. Mutta visual snowiin nuo kuuluvat myös. Suosittelen että syöt vaikka vitamiinikuurin varmuuden vuoksi jos onkin vaikka b-vitan puutos. Mutta olet niin nuori, että tuskin on vakavampaa. Visual snow ei ole vaarallinen, häiritsevä kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      138
      1176
    2. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      97
      889
    3. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      844
    4. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      113
      795
    5. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      31
      568
    6. On ikävä sinua ihana

      En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.
      Ikävä
      28
      513
    7. Mä olin ihan peloissani sun lähellä

      Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel
      Ikävä
      20
      509
    8. Mitä jos näkisimme

      Vyöryisikö samat tunteet uudelleen?
      Ikävä
      45
      494
    9. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      96
      491
    10. Kaipaamalleni naiselle

      Hyvää iltaa! Täytyy vain toivoa että törmäämme toisiimme pian Toivoo. mies
      Ikävä
      29
      437
    Aihe