Eikai visual snow??

pelottaapelottaa

Olen 15v tyttö ja siis pelkään sairauksia yli kaiken!! Minulla on lasit ja hajataittoa joku -0.5 ja jonkin aikaa sitten oli näkökentässä ns. tähtisäde pilkkuja, siis yhtäkkiä ilmestyi ja sen jälkeen olen nähnyt kirkkaalle katsoessa esim. taivaalle, erilaisia kipinöitä ja sellaisia "lankoja", eikai ole vakavaa? Voisiko olla ohimenevää ja johtua kipeistä niskoista. Välillä huimausta, varjot jää kirkkaista asioista hetkeksi silmiin kun sulkee ja painetta korvissa. Pelottaa... toivottavasti menee ohi.

3

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelottaapelottaa

      vai onko vain normaalia hileitä/lasiaissumentumia

    • pelottaapelottaa

      Ja siis molemmissa silmissä. Kuivatkin silmät usein.

    • kokemustaon

      Voi tietysti olla niskajumiperäistä. Mutta visual snowiin nuo kuuluvat myös. Suosittelen että syöt vaikka vitamiinikuurin varmuuden vuoksi jos onkin vaikka b-vitan puutos. Mutta olet niin nuori, että tuskin on vakavampaa. Visual snow ei ole vaarallinen, häiritsevä kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      530
      1724
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      867
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      843
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      796
    5. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      705
    6. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      701
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      677
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      63
      666
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      65
      598
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      533
    Aihe