Mikä prosentti

Kuinka monta prosenttia vaasan Ristinummella asuu muita kun tavis suomalaisia . Ja miten esim. koko vaasassa. Olisi mielenkiintoista verrata lukuja kaikkien kaupunginosien kohdalla.
1290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On tehty kielletyksi noitten tietojen tilastointi. Saa vain rasistin leiman, jos noita alkaa selvittämään.

Kaikki vaasassa olevat vapaat vuokra-asunnot on vuokrattu maahanmuutto voittoa tavoitellen ja käy keskustan alueella kävelemäs päiväaikaan ja tutustu väestöön sitä kautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aivanutelias kirjoitti:

Kuinka monta prosenttia vaasan Ristinummella asuu muita kun tavis suomalaisia . Ja miten esim. koko vaasassa. Olisi mielenkiintoista verrata lukuja kaikkien kaupunginosien kohdalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu