Paskaanen pankkiautomaatti Tervajoella

Soon oikeen suomenennätys, on se niin sontaanen.

Eikö me tervajokiset käy suihkus koskaan, kun tulee niin nopeasti likaaseksi?

Oikeen vois joku ottaa siitä kuvan niin jäis muistoksi, jos se hautautuu eikä löydy enää koskaan.
12412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vaasassa on joskus ollut esim kaupptorilla oleva op:n ovea lähellä oleva automaatti ollut tosi likainen, esim oksennuksen peitossa...

Nykyään tosin ei käteistä tosin ees tarvi, kun melkein joka paikkassa voi maksaa kortilla.

Ja voihan sitä käteistä nostaa muualtakin kuin jostain Tervajoen pankkiautomaatista, esim pankista, kaupasta, huolto asemalta, r kioskilta. Tai etsiä puhtaampi automaatti jonku kaupan sisätiloista, esim
Vaasan keskustan Citymarket. .

Äänestä

Oottekos huomanneet, että joistain pankkiautomaateista ei saa enää kuin 50e seteleitä, se 20e on poistunut ihan hissunkissun.
Pakko säästöä jos ei satu olemaan kuin 20-30e niin ei ainaskaan ottomatille ole mitään asiaa.

Äänestä

On sulla vähä järkeä ja sekin sakeaa.
Mitä ihmettä ihmisten suihkussa käymisellä ja pakkiautomaatilla on toisiinsa yhteyttä.??

Mee nyt sitten hyvä ihminen kertomaan sille, raha-automaattillille, että kävele suihkuun, Kiitos.

Äänestä

Tuo on aika pieni haitta. Enemmän harmittaa se feromonien haisu marketin kassalla. Jotkut asiakkaat eivät vaihda kalsareitaan turhan usein. Löysät salihousut ovat usein yhteydessä hajuhaittoihin.

Äänestä
  • Ootkohan tappituntumassa? Jätä vähän karkkoetäisyyttä niin ei tarvii haistella lökäpöksyjä. Mun mielestä noi koiran kanssa nukkuvat haisee ulolta ja karvapöllyt ympäristöön.

    Äänestä

  • Naisen emättimen erittämä feromoni on nimeltään kopuliini.

    Äänestä

  • Tuo oli mulle uusi tieto mä olen aina luullut, että soon työvesi.

    Äänestä

Älkää uikuttako, vaan räkikää lisää.
Suomen ennätys taitaa olla ainoastaan se, että tervajoki on varmaan Suomen pienin kyläpahanen (n. tuhat asukasta), jossa pysähtyy sekä Pendolinot että IC:t!! Vai tietääkö joku vielä PIENEMMÄN?
Esim. aika mitättömän käpykylän, Hämeenlinnan ohi sujahtaa aika moni Pendo matkallaan Helsingistä Vaasaan, mutta toki Tervajoella on saman junan pakko pysähtyä!!!!
Voisiko joku selittää syyn??

Äänestä
  • Sopivat sisäpiirikontaktit näpäytti Laihiaa jo kahteen kertaan ensin tuossa junapysäkkiasiassa ja sitten tietöiden pysäyttämisessä wanhan ruotsinwallan malliin

    Äänestä

pervot tervajokiset haistelijat kassajonossa...varokaa....

Äänestä
  • Soon turha laihialaasten kiekua, kun tervajokiset ajelee meluvallin suojassa ohi mennen tullen.

    Äänestä

  • kukkuu-vain kirjoitti:

    Soon turha laihialaasten kiekua, kun tervajokiset ajelee meluvallin suojassa ohi mennen tullen.

    Onko ne meluvallitkin räkääsiä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaasalaisiakin kirjoitti:

Soon oikeen suomenennätys, on se niin sontaanen.

Eikö me tervajokiset käy suihkus koskaan, kun tulee niin nopeasti likaaseksi?

Oikeen vois joku ottaa siitä kuvan niin jäis muistoksi, jos se hautautuu eikä löydy enää koskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu