Suhde 39-v. miehen kanssa

PoikaJaMies

Moi! Olen 15-vuotias homo, jolla on 24 vuotta vanhempi miesystävä. Tapasimme netissä ja olemme pari kertaa harrastaneet seksiä. Mies sanoi olevansa rakastunut minuun ja haluavansa aloittaa suhteen kanssani. En tiedä olenko valmis suhteeseen. Mitä minun pitäisi tässä tilanteessa tehdä?

8

405

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pakkomiettiä

      Voihan miettiä, onko tapaileminen niin paljon vanhempaan ihmisen kanssa kaikkein paras valinta, mutta se on minusta oma asiasi enkä rupea tuomitsemaankaan. Älä kuitenkaan suostu semmoseen mitä et itse halua tai mihin et ole valmis. Ja selitä sille ettet ole valmis suhteeseen.

      • pakkomiettiä

        *vanhemman


    • Järjedn käyttö sallittu

    • Herää_Jo

      Kiva bait

    • Mieti-vielä-vähän

      En itse vastusta ikäeroja, mutta Sinun tapauksessasi kyllä. 15 vuotias ei ole vielä kypsä seksisuhteeseen aikuisen miehen kanssa. Lakikin jo kieltää tämän. Odottele vielä vuosi, pari ja jos silloinkin vielä todella rakastat tätä miestä, niin siitä sitten vain seurustelemaan. Maailma on täynnä nuoria, jotka todella pitävät itseään vanhemmista miehistä. Minusta ei sitä pidä tuomita. Jokaisella on yhtäläinen oikeus tykätä mistä haluaa ulkopuolisten mielipiteistä huolimatta.

    • Kastraatio

      Pedofiilin pallit joutaa spriipurkkiin Rikosmuseon hyllylle.

    • oliverkaupunkilainen

      En usko miehen rakastumiseen, uskon enempi siihen et mies haluaa vain nuoren seksikumppanin....
      Oletko itse rakastunut, ihastunut tai jotain muuta?
      Aika yleistä tuo miesten "rakastuminen" on, mutta loppupelissä minun kohdalla ainakin ne olivat vain omistamista ja suurta halua seksiin kanssani, eikä ollut tapaamisia jossa eivät olleet seksiä vaille :(
      Luvataan maat ja taivaat ja kun on saanut panna niin good bye ja tietysti jos olet bottom niin useimmat vain väkisin sisään ja sinusta välittämättä...
      Nyt olen 17v ja olen oppinut kiertämään tällaiset "rakastuneet" ja pahimpia olivat ukkomiehet, puhelinnumeron jouduin vaihtamaan usein onneksi oli prepaid joten jäin tuntemattomaksi.
      Sinun kohdalla onkin onni että olet 15v niin eivät uskalla liikaa soitella ja nurkissa pyöriä.

      Ainoa neuvo ole varovainen.

    • Maailmassa on todellakin paljon nuoria, jotka pitävät vanhemmista kumppaneista, eivätkä he mitään väärää siinä tee. Ei sitä itse voi valita, mistä tykkää.

      Harrastaessaan seksiä kanssasi tämä vanhempi mies on syyllistynyt rikokseen, jonka syyteoikeus vanhenee silloin, kun sinä täytät 28 vuotta. Siinä on melkoinen painolasti suhteelle, vaikka joka ikinen muu asia olisikin välillänne okei. Se kertoo myös jotain tämän "miesystävän" harkintakyvystä. Hän ei kunnioittanut sinua sen vertaa, että olisi malttanut odottaa seksiä sen vertaa, että täytät 16. Hän teki sinusta rikoksen uhrin, vaikka et ehkä itse koekaan osaasi sellaiseksi - ainakaan vielä nyt.

      Jossain vaiheessa hänelle saattaa myös juolahtaa mieleen, että sinä oletkin hänelle uhka, koska voit paljastaa kaiken. Lasten hyväksikäytöstä tuomittuja kun ei yhteiskunnassa katsella kovin suopein silmin.

      Sen sijaan, että hän olisi sinuun tutustuttuaan malttanut odottaa ja selvittää fiiliksiäsi mm. suhteen osalta, hän vei sinut suoraan sänkyyn. Ehkä olit itse jopa aloitteen tekijä, mutta sillä ei ole mitään merkitystä: se on se aikuinen, joka vastaa näissä tapauksissa asioista. Aina.

      Miehen tunteet voivat tällä hetkellä olla hyvinkin aidot, mikä on tilanne pidemmällä tähtäimellä: Kun hän kerran ilmeisesti tykkää nuorista, niin mitä tapahtuu sen jälkeen, kun et olekaan enää nuori?

      Minun neuvoni on, että älä missään nimessä suostu. Se, että itse epäröit valmiuksiasi, korostaa tätä neuvoani.

      Sinä et kuitenkaan ole tehnyt mitään väärää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      1
      3951
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      43
      3542
    3. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      60
      3423
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      18
      3150
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      3128
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2910
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      44
      2560
    8. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      39
      2482
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      2325
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2089
    Aihe