jykä

w32.bropia.M c:\windows\sass.exe millä pois en tiedä tietokoneesta oikein mitään????????????
3545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

toi kuulostaa ihan sasserilta, onko kone sammuillu/vast. omia aikojaan?
Katopa vaikka f-securen kotisivulta, siellä on varmaan poisto-ohje.

Äänestä

kysymastäsi ...

W32.Bropia.M is a worm that spreads via MSN Messenger and connects to a Web site to display an image on the compromised computer. The worm may also disable many functions on the compromised computer, including the Task Manager and Registry Editor
IM-Worm.Win32.VB.g [Kaspersky Lab], W32/Bropia.worm.m [McAfee], WORM_BROPIA.M [Trend Micro

scannaa tällä ONLINE..
http://www.pandasoftware.com/activescan/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä tehdä????? kirjoitti:

w32.bropia.M c:\windows\sass.exe millä pois en tiedä tietokoneesta oikein mitään????????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu