Puolet vuodesta taas mennyt

Ajelin äiteen luo Ouluun. Eipä näkynyt merkkiäkään köyhyydestä tämän puolen vuoden aikana tukia saaneiden alueilla.
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olihan siellä merkkejä.

Äänestä

Ja sieläkö Oulusa nautitte kaikkia hinnan alennus korvattuita ruooka aineita oikein suu korvia myöjen kermavaahtossa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yli.miljardin kirjoitti:

Ajelin äiteen luo Ouluun. Eipä näkynyt merkkiäkään köyhyydestä tämän puolen vuoden aikana tukia saaneiden alueilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu