Tekeekö JJK ranskalaisen visiitin ykkösiin? Minusta se ikään kuin sen tekee. Ensi vuonna se pelaa kakkosissa. Kyllä on surkeasti joukkue pelannut, mutta ei kai heille nyt sillä ole niin väliä, missä pelaa, tärkeitä on se, että Jyväskylässä vielä potksitaan palloa! Sen se on kyllä näköistäkin.... tai siis lehdistä luettuna! Minä seuraan pesistä, jota sitäkään ei tulevana kesänä pelata miesten puolella mestaruussarjassa!
JJK:n ranskalainen visiitti ykkösiin
2
258
Vastaukset
- JuuhOltermannillaMennään
Kyllä olet asian ytimeen osunut.
Toiseksi viimeisenä sarjataulukossa 2019, katso itse keväällä 2019 , ja huomioi etenkin alkujauden 2018 kerroinpositivisuus oletettuna n".keskikastiin" kuuluviin . - Läpihuuto_juttu
Nyt on vaarasssa jäädä tekemättä tuo ranskalainen visiitti. JJk on noussut viimeiselle ns. kuivilla olevaksi joukkueeksi. Jos tahti säilyy loppuun asti näin, joukkue säilyttää niukin naukin sarjapaikan eikä näin tee ykkösiin ranskalaista visiittiä eli ei kulje sen läpi yhtenä vuonna. No eihän tuo peli hyvältä näytä missään nimessä, mutta koska huonompia on pari mukana, niin joukkue voi säilyä sarjassa karsimatta. Älkää nyt kuitenkaan kliikaa rehkikö, ettei tule revähtymiä tai muita vammoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951759- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531110- 67989
- 57974
- 92948