JJK:n ranskalainen visiitti ykkösiin

Läpihuuto_juttu

Tekeekö JJK ranskalaisen visiitin ykkösiin? Minusta se ikään kuin sen tekee. Ensi vuonna se pelaa kakkosissa. Kyllä on surkeasti joukkue pelannut, mutta ei kai heille nyt sillä ole niin väliä, missä pelaa, tärkeitä on se, että Jyväskylässä vielä potksitaan palloa! Sen se on kyllä näköistäkin.... tai siis lehdistä luettuna! Minä seuraan pesistä, jota sitäkään ei tulevana kesänä pelata miesten puolella mestaruussarjassa!

2

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JuuhOltermannillaMennään

      Kyllä olet asian ytimeen osunut.

      Toiseksi viimeisenä sarjataulukossa 2019, katso itse keväällä 2019 , ja huomioi etenkin alkujauden 2018 kerroinpositivisuus oletettuna n".keskikastiin" kuuluviin .

    • Läpihuuto_juttu

      Nyt on vaarasssa jäädä tekemättä tuo ranskalainen visiitti. JJk on noussut viimeiselle ns. kuivilla olevaksi joukkueeksi. Jos tahti säilyy loppuun asti näin, joukkue säilyttää niukin naukin sarjapaikan eikä näin tee ykkösiin ranskalaista visiittiä eli ei kulje sen läpi yhtenä vuonna. No eihän tuo peli hyvältä näytä missään nimessä, mutta koska huonompia on pari mukana, niin joukkue voi säilyä sarjassa karsimatta. Älkää nyt kuitenkaan kliikaa rehkikö, ettei tule revähtymiä tai muita vammoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      113
      2352
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      38
      1949
    3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      30
      1887
    4. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      102
      1877
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      48
      1876
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      58
      1159
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1056
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      933
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      880
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      857
    Aihe