JJK:n ranskalainen visiitti ykkösiin

Läpihuuto_juttu

Tekeekö JJK ranskalaisen visiitin ykkösiin? Minusta se ikään kuin sen tekee. Ensi vuonna se pelaa kakkosissa. Kyllä on surkeasti joukkue pelannut, mutta ei kai heille nyt sillä ole niin väliä, missä pelaa, tärkeitä on se, että Jyväskylässä vielä potksitaan palloa! Sen se on kyllä näköistäkin.... tai siis lehdistä luettuna! Minä seuraan pesistä, jota sitäkään ei tulevana kesänä pelata miesten puolella mestaruussarjassa!

2

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JuuhOltermannillaMennään

      Kyllä olet asian ytimeen osunut.

      Toiseksi viimeisenä sarjataulukossa 2019, katso itse keväällä 2019 , ja huomioi etenkin alkujauden 2018 kerroinpositivisuus oletettuna n".keskikastiin" kuuluviin .

    • Läpihuuto_juttu

      Nyt on vaarasssa jäädä tekemättä tuo ranskalainen visiitti. JJk on noussut viimeiselle ns. kuivilla olevaksi joukkueeksi. Jos tahti säilyy loppuun asti näin, joukkue säilyttää niukin naukin sarjapaikan eikä näin tee ykkösiin ranskalaista visiittiä eli ei kulje sen läpi yhtenä vuonna. No eihän tuo peli hyvältä näytä missään nimessä, mutta koska huonompia on pari mukana, niin joukkue voi säilyä sarjassa karsimatta. Älkää nyt kuitenkaan kliikaa rehkikö, ettei tule revähtymiä tai muita vammoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      200
      8870
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      5228
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      53
      4591
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      84
      4276
    5. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      57
      3523
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3326
    7. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      58
      3178
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2826
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      42
      2615
    10. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2581
    Aihe