Nainen onko kuuma

TuleekoHiki

nukkua yöllä mulla ei ole;D

12

331

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylmälaitteisto

      Jos on kuuma eikä ilmastointikaan auta, voi jumittaa pakastimen ja jääkaapin ovet auki jolloin se laite viilentää koko huonetta.

      Mutta noin kannattaa tehdä pelkästään hotellissa muuten se jääkaappi alkaa viemään paljon sähköä jonka joutuu itse maksamaan.

      Minibaarin ovi on aina auki, rajoittamaton aukiolo.

    • Elluhalloyb

      Mulla ikkuna auki...
      Niin ei kauhian kuuma...👍👍😀

      • arizonalainenilmasto

        No heip ellu-dear... kaikkien juttuihin piti kirjoitella mutta muistutan siitä että, pidän sinusta todella.

        Täällä on kuuma kerrostalossa nyt kun kaikki lämpökin nousee talosta ylös yläkerroksiin korostuu se lämpö ekspotentiaalisesti aina.


      • Elluhalloyb

        Kuka pitää...
        Minkä takia pidät...kun et tunnekaan..?😀🌸🍀


    • niinköhaluatkuolla

      Tavallisin tulipalon syy; jääkaapin ovi auki

      • omatekoilmastointi

        Jos on liian kylmä niin: uuni jos on uunin ovi auki ja lämmöt täysille, samalla kaikki keittolevytkin täysille.

        Sitten voi sijoittaa uunin pakastimen sisälle ja kumpikin laite täysille.


      • sähkötjasalamat

        Hm, niin luulisin että sähkölaitteen omistaminen on kuitenkin tavallisin tulipalon syy, tai tulitikkuaskin omistaminen, kaikkien pitäisi elää kuin helluntailainen tai jehovalainen tai lestadiolainen ilman mitään sähkölaitteita.


    • Noeiviime

      yönä ollut niin kuuma. Ikkuna auki ja voi tarvittaessa nukkua pussilakanalla.

    • On niin kuuma että olen ihan märkänä 😅😂

      • piiloudupuunalle

        Joku musiikki-ihminen, itseasiassa laulujen kirjoittaja esitteli minulle sanoituksiaan, aika hyvin rimmaavia kyllä, jäin miettimään että tunnenkohan tuon ihmisen kun oli niin tuttavallinen...

        Sama ihminen ehdotti helteellä rannalle menemistä, rantaveteen vaikka vain huvinkin vuoksi, mutta tosiaan silloin kannattaa varoa tätä espanja-tautia, Espanjan kansantauti, eli melanoomaa liiasta auringosta.

        Veneillä on hyvä mennä kellumaan ja kalastelemaan kaloja, jos jotain tulee: jotkut pikkupojat menevät heittelemään virvelilläkin rannoille, olen tyytyväinen että antaa niiden heitellä sitten lusikoillaan siellä jos tulee kala?

        Täytyy olla aivan YLIpäinen rakennustarkastaja ja vesien vahti jotta lupia tulee kyselemään tuollaisesta.

        Isäntä kertoi että oli taas tullut kaloja, mutta niin tällä on omat vesioikeudet sun muut. Mutta olisi helppoa kun tulisi aina kaloja kun lähtee veneilemään, ja erilaisia kaloja ruoaksi, jokainen päivä.


    • naujuunou

      Onhan tuo kuumaa öisinkin ollut kun tuo miesystäväni J on niin kiihkeä tapaus😎😀

    • HyvätUnet

      Ilmastointi auttaa ei paikat kostu;D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      144
      4857
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3546
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      30
      2545
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2223
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      65
      2061
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2013
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      23
      1981
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      85
      1973
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1458
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      99
      1262
    Aihe