Osaako kukaan neuvoa? Kun pelaa internetissä esim. Quake2:sta niin se tilttaa jonkun ajan kuluttua eikä tule mitään virheilmoitusta ja kone on käynnistettävä uudelleen joka kerta. Windowsin yms. muitten uudelleen asennus ei ole auttanut mitään. Jos jollakulla on ollut sama tilanne niin miten ongelmasta pääsee eroon? Mistä johtuu? Olen todella kiitollinen jos joku osaa auttaa! =)
Pelit tilttaa apua!
Tiltti
11401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kokeilin Quake3:sta ilman että menin nettiin ja sekin tilttasi melkein heti!! Eli missä vika edelleen?
Jos oot kellottanut näytönohjainta, niin suosittelen vähän pienentämään taajuuksia..
Pelit toimivat softwarella, mutta eivät esim openGL:llä tai direct3d:llä. Ei ole näytönohjainta kellotettu. Yritin mennä yhteen serveriin ja kone rupesi lataamaan tiedostoja, loppujen lopuksi peliin ei päässytkään. Rupesin kokeilemaan toista kenttää ja pääsin peliin, mutta sitten se yhtäkkiä tilttas?!? Ennen sitä pelit toimi erinomaisesti. Eli missä voisi olla vika?
jaahas, millainen kone sulla on? kenties alle 9 meganen näyttis?? pieni prossa?? vaikkakaan q2 ei paljoo tehoja tarvii, mut jos on ihan mopo kone, ni saattaa kaatua!! osta AMD ATHLON 1700 Geforce 64mgt, ni ei kaadu....! vointeja ja frageja
Sain jo koneen taas kuntoon =) Pieni vika =)
hyvä sitten, että kaikki on hyvin!!! missä pelaat? otetaan skapaa joskus?? :))
Pelaan unrealtournamenttia tai Q2:sta. Jos pelaat jossain niin lähetä tänne vaikka ip osoite =)
juu, samoja pelejä tahkoan...! UT:tä tosin oon pelannu vasta tovin, mut Q2 on lähempi tuttavuus. mut löytää iltaisin os. quake2.htk.fi!! hiljainen servu, jossa ei oo sellasta liikennettä, ku esim. edomessa, joka on täynnä bottipaskaa!! :))
see ya .
Mikä on sinun nimimerkki, että tietää missä pyörit? Olen itsekkin pelannut UT:ta tovin ja myöskin Q2:sta. Olen katsos vasta saanut nettiyhteydet koneeseen. LOL! Minun nimimerkki on UT:ssa Sinful ja Q2:ssa vaikkapa Sinful, =)
hmm.. mul ei oo mitää sellasta vakionimeä, mut tunnen sut, jos tapaan sinful.
Ok =D