Matsi päättyy 0-0 ta 1- 1.
Ilves - TPS , toki maalin ero suuntaan tai toiseen mahdollista.Tämä on aika kopio Bundesliigasta mm. Wolsburg, Freiburghan oli omiaan hakemaan tasapelejä mm. 2 rangaistuspotkua Freiburg hommasi ottelun loppuhetkillä, eka epäonnistui, muutama minuutti ja sama pelaaja hommasi Freiburgille rangaistus potkun. Nyt meni maaliin ja ottelu päättyi tasan.Ensi kaudella Freiburg tekee paljon vähemmän tasureita kuten Lahtikin.Lahti saa vierasvoittoja jälleen.
Jos otteluun tulee maali niin eka maali on Ilveksen tekemä. Jos näin käy niin tasoitus tulee aika nopeasti. 2 - 2 ei tule tänään mutta aikanaan sekin tulos tulee.Arviolta jo 2023JKr.
Viime kauden Veikkaus Oy:ta oletettavasti ilahduttaneen tasapelejä pelanneet hyvät veljet sopuisasti tasapelejä roppakaupalla alkukauteen painottuen on tänään tasapainoa ylläpitäen tasapeliin hakeutumassa.
Tähän Lahden matsiin katson pienen yllätysmahdollisuuden. Tasapeli 0-0 ta 1- 1 on heillä hakuna Veikkaus Oy:ta vai onko se OYJ? Mahdollista myös maalin ero suuntaan tai toiseen eli 1-0, 0-1, 2-1 , 1-2
Ilves - TPS ,Lahti - VPS 26.5.2018jKr
4
214
Vastaukset
- TonnillaNyTaiKahelka
No, kokeilen vaikka tonnilla tota nolla nollaa Lahti juttuun.Kiitti ny sit vaan kun saan rahaa.Joo, mutta mitäs siitä jos 1-1 . Muistan ku maalipaikkoi ei Lahtimatseis viime kaudella löytynyt kuin muutamia etäisiä. Joissain matseissaan Lahdella ja vastustajilla ei ollut yhtään oikeeta maalintekopaikkaa.
- Apppppp
Jos olisin sä ja hakisin tasuria, ja muuten niu haenkin, niin en jättäisi 1-1 tulosta pois, laita 500 nolla nollaan ja 500 yks yhteen.On mun suositus, tosin se 0-0 on mun ykkösvalinta tähän matsiin mutra voihan nää pelata halutessaan avointa peliä.
- TonnillaNyMeni
Apppppp kirjoitti:
Jos olisin sä ja hakisin tasuria, ja muuten niu haenkin, niin en jättäisi 1-1 tulosta pois, laita 500 nolla nollaan ja 500 yks yhteen.On mun suositus, tosin se 0-0 on mun ykkösvalinta tähän matsiin mutra voihan nää pelata halutessaan avointa peliä.
Lahti - TPs nyt 1-1 kun pelattu 72min. Joo, 1-1 näyttää olevan lähellä! Ilves - TPS 1- 0. Hyvin haistoit nää mahdolliset sopuisasti pelatut!
- Neuvontaa
TonnillaNyMeni kirjoitti:
Lahti - TPs nyt 1-1 kun pelattu 72min. Joo, 1-1 näyttää olevan lähellä! Ilves - TPS 1- 0. Hyvin haistoit nää mahdolliset sopuisasti pelatut!
Eipä mitään, olen melko saletti että pelaavat 1-1 Lahti - VPS , edelleenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 563726
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.453126Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1532939Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,392796SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.732390Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s611901Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a231868Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1211746Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai681160- 821141