Jyväskylä muuttui viikonlopuksi Suomen seksin Mekaksi. Sadat parinvaihtajat ja ryhmäseksin harrastajat valtasivat kaupungin hotellit.
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000005683976.html
Hienoa, että Jyväskylässäkin on tapahtumia. Kävimme katsomassa meininkiä keskustassa. Aika villiä oli meno jo perjantaina, vaikka itse juhlat olivat vasta lauantaina. Oli aika eroottinen fiilis.
Jyväskylä voisikin profiloitua Suome seksikeitaaksi. Se toisi paljon rahaa Jyvässeudulle. Nytkin oli kaikki kaupungin hotellit täynnä ääriään myöten.
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000005683976.html
Hienoa, että Jyväskylässäkin on tapahtumia. Kävimme katsomassa meininkiä keskustassa. Aika villiä oli meno jo perjantaina, vaikka itse juhlat olivat vasta lauantaina. Oli aika eroottinen fiilis.
Jyväskylä voisikin profiloitua Suome seksikeitaaksi. Se toisi paljon rahaa Jyvässeudulle. Nytkin oli kaikki kaupungin hotellit täynnä ääriään myöten.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mistäs arvioit että perjantain villi meno liittyi jotenkin näihin juhliin?
Ikävä pilata haaveesi mutta nuo uutisoidut bileet peruttiiin. Silti saattoi olla 50-100 ihmistä liikeellä, mutta ei niitä erota tuhansista muista viikonlopunviettäjistä mitenkään. Paitsi ehkä siitä etteivät ole humalassa.
Etovampia minusta on ne varatut jotka toisen seläntakana jakavat salaa sikinsokin. Ei ole keneltäkään pois jos kaksi pariskuntaa tai pariskunta ja kolmaspyörä yhteisymmärryksessä harrastavat jotain tuollaista omissa oloissaan. Tullut puuhattua tuollaista harvakseltaa jo parikymmentä vuotta avioliiton aikana. Meillä se on vain satunnainen lisämauste.
Nämä parinvaihtajat eivät yleisillä paikoilla örvellä eivätkä muutenkaan ole häiriöksi. Minusta eronneet/karanneet ovat ne jotka pahemmin irstailevat kun kerrankin ovat päässeet vapauden makuun.
Mutta tiedän joo että tästä harrastuksesta joutuu helvetin tuleen grillattavaksi ikuisiksi ajoiksi. Satunnaisen pettämisenhän saa anteeksi kun kovasti rukoilee, kun liha on heikko .
Sinulla on oikeus mielipiteeseen, mutta ei oikeutta toisten elämään. Tämä ei ole minkään lain mukaan rikos eikä monen mielestä moraalin vastaistakaan.
Tuskin haluaisit että tämäntyyppisiä asioita aletaan rajoittamaan, kun löytyisi sinultakin jotain sellaista mikä jonkun toisen mielestä on etovaa tai tulisi kieltää. Jos sille linjalle mennnään niin minä kieltäisin monia uskonnollisia sääntöjä. Terassijuopottelu ja jatkuva tupakointi menisivät myös kieltolistalle. TV:n tuijottaminen on myös niin ihmisiä pilaavaa että pitäisi kieltää (varsinkin näitä tosiTV-juttuja kuten TIS yms.)... mutta annan kuitenkin toisten elää omaa elämäänsä parhaaksi katsomallaan tavalla jos ei se muita häiritse.
Mielenkiintoista on että useille ihmisille pettäminen on enemmän ok, kuin että jotkut tekee tällaista ihan yhdessä.
Täytyykin ilmoittaaa pirttihirmulle että tuli ohjelmaa viikonlopuksi