Sitä on sitten taas otettuna kesätyöntekijät ajelemaan ruohonleikkurilla.
Kuivaa jos kuivempaakin ruohikkoa hinkataan kaksikertaa viikossa mennentullen ja palatessa.
Johan sieltä savi tulee pöllyten perässä, kun ei kohta mitään muuta ole jäljellä mokomasta nurmikosta.
Eikö nyt mitään järkevämpää olisi tarjolla, mielenkiintoisempaa toiselle kerralle kun savikkoa hinkaamaan leikkurilla.
Onhan tuolla noita pajupuskia teiden risteyksissä, niissä riittäisi kyllä harventamista koko kesäajaksi. Saataisiin samalla näkyväisyyskin kohdilleen.
kesätyöntekijät
4
439
Vastaukset 4
- Pajukko
Kaavaan merkitty venepaikkakin joessa Pysäkkitien kohdalla lykkää pajukkoa.
- Jättipalsami
Jokirannat puskevat jättipalsamia ym. haitallisia vieraskasveja mutta asia ei tunnu kiinnostavan ketään!
- työ-moraalia
Näyttää näitä ns, tyhjäntoimittajia olla palvelukeskuksessakin. Eräskin tukkii huoneisiin lupaa kysymättä, höpötyksineen ja toinen istuu oleskeluhuoneen tuolilla, kuin tatti.
Kahdentunnin sisällä kaksikertaa nosti-ilmaan ahterinsa tuolista. - kiusaaonpienikin-kiusa
Näyttää siellä Isossakyrössä olevan latvastalahoa porukkaa, kun eivät usko että sadettajia on kieletty laitamasta päälle, kun pohjavettä ei juurikaan ole lainkaan.
Härkäkiventiellä sadettajat päällä päivästä toiseen ja sitten ajetaan ruohonleikkuria että rapa vain pöllyää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41119
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r161982Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216793- 64703
- 61702
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?132597Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47475
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473- 44470
- 30463
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40453- 37448
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?94438Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18430