Miten neuvoisitte Pphjanmaalla asuvaa tekemään hyväntekeväisyyttä ja miksi? Jos oletetaan että hänellä on hieman ylimääräistä rahaa, hieman ylimääräistä hyväkuntoista tavaraa ja hieman ylimääräistä aikaa auttamiseen. Minne hänen kannattaisi lahjoittaa rahat, minne viedä tavarat ja onko jossakin paikka jonne voisi henkilökohtaisesti mennä tarjoamaan fyysistä apuaan?
Saa linkata aiheeseen liittyviä nettisivuja ja mielellään toivoisin myös perusteluja, miksi juuri näihin paikkoihin tarvittaisiin nyt apua.
Pohjanmaan hyväntekeväisyyskohteet
2
187
Vastaukset
- joku_ehdotus
Ainakin näille kyläjärjestöille olisi asiaa tukea heidän toimintaa jos se on mahdollista
- Ex-varapuhemies
Ex-varapuhemies Anssi Joutsenlahti lahjoitti 200 000 euroa hoitotyöhön
sunnuntai 20.03.2016 klo 6:50
Ex-varapuhemies Anssi Joutsenlahti lahjoitti viime vaalikauden aikana yli 200 000 euroa omia palkkioitaan hoitotyöhön.
"Eduskunnan varapuhemiehenä viime vaalikaudella toiminut rovasti Anssi Joutsenlahti (ps) lahjoitti varapuhemiehen palkkionsa hoitotyöhön.
Joutsenlahden mukaan se tarkoitti vaalikauden aikana yli 200 000 euroa.
– Rahoilla palkattiin kaksi hoitajaa Pohjois-Satakunnan sosiaali- ja terveyspalvelut järjestävälle PoSalle. Ilman näitä rahoja hoitajia ei olisi voitu työllistää, Joutsenlahti sanoo."
https://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032021299603_uu.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait983582Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51989Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani71760- 351486
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es58996Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36940Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70882Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47840Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4817Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60804