Milloin Kovalainen puristeli hinkkejä?

HeikeilläHäntäin

Olisiko aika-ajoin?

Miksi Heikki ei jäänyt kohuista kiinni? Kimillä on aina joku kohu menossa. Milloin käydään käsiksi naisiin, milloin miehiin ja joskus vempataan jopa omaa vaihdekeppiä. Kimi on aina kännissä, ei osaa mitään, ei voita enää koskaan ei ole vuosikausiin voittanut, mutta ei myöskään loukkaannu eikä lopeta. Heikki on ulkona formuloista, vaikka ei ollut sen huonompi kuin Kimikään.

Miksi Heikille jäi mopen osa, vaikka Kimihän se pelle on? Olisiko Heikki vielä ajoissa mukana, jos hän olisi edes kerran todistettavasti rikkonut naisen taikka vaikka miehen seksuaalista itsemääräämisoikeutta?

Miksi pahat pojat pärjäävät ja heikot heikit syrjäytetään?

4

1221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kallellakyrpäin

      ... Pahat pojat saa aina kaiken. Jos Heikki olisi töötännyt vaikka sanokaamme Maisa Torpan rynnästyynyjä, olisi Torppa vienyt asian rosikseen. Jos puristajana olisi ollut Kimi, olisi Maisa punastunut ja hihitellyt ja ottanut ehkä eron Jari-Matista.

    • Anonyymi

      Maisa ja JML ovat eronneet. Kovalainen on naimisissa, samoin Maisa, mutta JML ei.

      Heikki ajaa vielä työkseen ja saa palkkaa. JML maksaa ajonsa. JML:lle jäi siis mopen osa ja Heikki se vaan porskuttaa!

    • Anonyymi

      Menestyykö Heikki vielä jossain luokassa, kun mitään ei miehestä kirjoiteta? Kimi ei ainakaan menesty. AlfaSusi on hukassa. Viime vuodesta tuli Kimin joutsenlaulu, jos tänä kautena ei kisata.

      Ajavatko molemmat suomalaisässät siis pahnanpohjimmaisina sarjoissaan?

    • Anonyymi

      Heikki tiesi että kanttarilta saa paremman pidon sadesäällä. Kimi ei tiennyt. Siksi Kimi mokaili ja spinnaili, Turkki 2020. Heikillä on Alain Prostin nerokkuus, harmi, ettei hän saanut koskaan sitä todistaa. Kimillä on Sennan munat. Botalla on soppari, ettei ohita koskaan Lewistä. Hävetkää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      249
      14361
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      148
      3847
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      128
      3732
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      166
      1529
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      369
      1474
    6. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      17
      1442
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      48
      1273
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1061
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      45
      948
    10. En pystynyt vaan vastaamaan...

      Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔
      Ikävä
      94
      803
    Aihe