Ilmailunäytöksen radioliikenne

Osanneeko stadilaiset kuunnella ilmailunäytöksen radioliikennettä. Parhaillaan menossa.
Tuleeko jostain streamina niin että ulkopaikkakuntalaisetkin voisivat seurata?
17361
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Oli ja meni jo. Liian teknistä ja älyä vaativaa tällaiselle sivustolle!
Unohda koko juttu.

Äänestä

No onpahan todella mielenkiintoista kuunnella jotain lentonäytöksen viestiliikennettä, äly hoi! No varmaan tulee striiminä!! Sulle sopii myös katsoa netistä näitä kaupan kassojen hihnoja mitä ihmiset ostaa, ne sulle tehty!

Äänestä
  • Pyydän tuota lentäjäritaria lähettämään sinulle henk.koht. anteeksipyynnön jos hän loukkasi alhaista älykkyytäsi.
    Siihen asti voit minun puolesta kuunnella hihnojen vinkunaa ja katsella ruohon kasvamista.

    1Äänestä

  • Menschmensch kirjoitti:

    Pyydän tuota lentäjäritaria lähettämään sinulle henk.koht. anteeksipyynnön jos hän loukkasi alhaista älykkyytäsi.
    Siihen asti voit minun puolesta kuunnella hihnojen vinkunaa ja katsella ruohon kasvamista.

    Ei täällä mitään lentäjäritaria ole! Opettele lukemaan, tollo!

    Äänestä

Selvisikö sieltä miksi laskuvarjohyppyjä ei tehty?
YLE uutisoi ettei sään takia.
Aurinko paistoi, tuuli olematon. Olisko pitänyt sataa akkoja taivaalta, niin olisi hypätty?

1Äänestä
  • Taisi nyhveröillä mennä pupu pöksyyn. Ei ilmoissa ainakaan ollut mitään syytä.

    Äänestä

  • gqeemeli kirjoitti:

    Taisi nyhveröillä mennä pupu pöksyyn. Ei ilmoissa ainakaan ollut mitään syytä.

    En ollut Kaivarissa, mutta Helsingin sisämaassa ei lentojen aikaan tuntunut tuulta tuskin ollenkaan. Kuulin väitteen, että Harmajalla olisi ollut 13 m/s. Siis väitteen.

    Äänestä

Kyllä ne oli hypännyt mutta ei se ollut televisioitavaa koska vahingossa hyppäsivät eväsreput selässä.

Äänestä

Mie kuuntelen täällä Imatralla soramontun liikennettä, kuuluu laalaasta aina että "no nytpä se alakaa kuorma olla täynnä ala männä".

Äänestä

Kuulupa sieltä myös että "nyt ol viimenen kuorma, ei ennee tännään".

Äänestä

Naapurin itkuhälytintä on myös mukava kuunnella!

Äänestä

Saahan noita ilmailuradioita, itselläni on sellainen rc-lennätyksen takia. Joillain pienkentillä radio on pakollinen lennättäjillä.

Äänestä
  • Tuohon kyllä riittää ns. itkuhälläri.

    Äänestä

  • Radioharrastajien parissa noita leikkikoneita lennättää 60 vuotiaat äijät, on varmaan lapsuus mennyt kiviä pyöritellessä?

    Äänestä

Nyt on Jyväskylässä suuremmat kisat. Tuleeko mitään radiostriimiä missään?

Äänestä
  • Varmasti tulee. Kisathan jatkuu huomennakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lentonäytös kirjoitti:

Osanneeko stadilaiset kuunnella ilmailunäytöksen radioliikennettä. Parhaillaan menossa.
Tuleeko jostain streamina niin että ulkopaikkakuntalaisetkin voisivat seurata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu