Devo F 7 ohjain.

Gaui

Onko kelään kokemusta voiko Devo F7 ohjaimen paritaa jonkin muun vastarin kuin alkuperäisen kanssa? Lennokkina Gaui x500 drone ja siinä GU-INS lentoäly. Devon omalla vastarilla nostaa kierroksia vain vähän.

1

485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RC-pilotti

      Näyttää olevan huonosti devonin käyttäjiä täällä. Todennäköisesti joku multiprotokol versio voi toimia. En ole ihan varma, mutta tuskin ongelmasi sillä selviää. Ensinnäkin lähettimessä on asetukset jolla rajoitetaan ohjausliikeen suuruutta. Perusasetuksena pidän -100 - 100. Lennokissa säädän tähän siivekkeen halutun maksimin. Lähettimestä sitten pienennän liikettä tarvittaessa.
      Eli katso ensin lähettimesi liikeen suuruus. Siinä lentoälyssä on myös asetuksia "liikkeen suuruudelle". Kannattaa tutustua sen käyttöohjeisiin ja säätöparametreihin. Tehdasasetuksina ne voivat olla hyvinkin miedot, jolla vain todetaan toiminta. Lentävää tuskin tehdasasetuksilla saadaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      386
      5779
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1742
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      1001
    4. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      95
      914
    5. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      46
      872
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      52
      872
    7. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      132
      872
    8. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      833
    10. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      827
    Aihe