Onko kelään kokemusta voiko Devo F7 ohjaimen paritaa jonkin muun vastarin kuin alkuperäisen kanssa? Lennokkina Gaui x500 drone ja siinä GU-INS lentoäly. Devon omalla vastarilla nostaa kierroksia vain vähän.
Devo F 7 ohjain.
1
454
Vastaukset
- RC-pilotti
Näyttää olevan huonosti devonin käyttäjiä täällä. Todennäköisesti joku multiprotokol versio voi toimia. En ole ihan varma, mutta tuskin ongelmasi sillä selviää. Ensinnäkin lähettimessä on asetukset jolla rajoitetaan ohjausliikeen suuruutta. Perusasetuksena pidän -100 - 100. Lennokissa säädän tähän siivekkeen halutun maksimin. Lähettimestä sitten pienennän liikettä tarvittaessa.
Eli katso ensin lähettimesi liikeen suuruus. Siinä lentoälyssä on myös asetuksia "liikkeen suuruudelle". Kannattaa tutustua sen käyttöohjeisiin ja säätöparametreihin. Tehdasasetuksina ne voivat olla hyvinkin miedot, jolla vain todetaan toiminta. Lentävää tuskin tehdasasetuksilla saadaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873207
- 622907
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322435- 802256
- 742169
- 952026
- 121616
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan191593Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301440Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?361416